Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Atlanta

Atlanta je hlavním a zároveň také největším městem amerického státu Georgie.  Je centrem deváté největší metropolitní oblasti ve Spojených státech amerických, s více než 5,6 miliony obyvatel. Je devátým největším městem v USA a zároveň také městem nejrychleji se rozvíjejícím – ve městě samotném žije okolo půl milionu obyvatel. Atlanta je sídlem Fulton County, ale část města dnes zasahuje až do DeKalb County.

Atlanta je významným hospodářským centrem amerického jihovýchodu. Největšího rozkvětu dosáhlo po občanské válce. S rozvojem textilního průmyslu se začaly vytvářet i nové pracovní příležitosti, které do města nalákaly spoustu afroamerických přistěhovalců. Ti dnes tvoří největší etnickou skupinu ve městě s 61,4%. Také díky nim se Atlanta ve světě proslavila zejména jako kolébka hudebního stylu hip-hop, R&B a crunk – mezi nejznámější hudebníky patří Lil Jon, Bow Wow, Outkast, Usher, Ludacris a mnoho dalších.

Atlanta je také městem sportu, v roce 1996 se zde konaly letní olympijské hry. Své sídlo zde má televizní stanice CNN a také velké banky a instituce, které zajišťují lidem zaměstnání. Jakousi raritou, která láká mnoho návštěvníků je muzeum Coca – Coly. V muzeu se dozvíte zajímavé informace o historii nápoje a máte možnost ochutnat také výrobky, které tato značka prodává všude po světě – od Inka Coly z Peru, před mangové šťávy až po novinku ve formě čokoládovo-mátové koly.

Najdete tu i čtvrť, která se zaměřuje převážně na historii obyvatel tmavé pleti. Připomíná jejich boj a cestu za svobodou, boj za jejich občanská práva. Vedle krásného kostela Ebenezer Baptist Church hoří nikdy neuhasínající oheň u hrobu Dr. Martina Luthera Kinga Jr. Ten připomíná těžký boj bojovníka za občanská práva. O kousek dál je King Center dokumentující životní pouť tohoto neobyčejného člověka.

V Atlantě se nachází jedno z největších akvárií na světě. Mají v něm velryby beluga, obří žraloky, tuleně nebo japonské kraby s rozpětím mohou až 4 metry. Atlanta má také jedno z nejrušnějších amerických letišť. Jinak je město obklopeno borovicovými lesy a v okolí najdete i zajímavé skalní oblasti.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko