Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chickamauga & Chattanooga NMP

Tento vojenský národní park je připomínkou několika vojenských bitev, které se odehrály během americké občanské války na území severozápadní Georgie a jihovýchodního Tennessee. Bojovalo se zde v období od září až do listopadu roku 1863. Park se skládá ze dvou hlavních částí Chickamauga Battlefield a Lookout Mountain. Kromě toho je sem zahrnuto také několik menších ploch v okolí města Chattanooga. Park byl založen v roce 1933 a celkově zaujímá rozlohu 8095 hektarů.

Chattanooga je čtvrtým největším městem ve státě Tennessee a protéká jím řeka Tennessee. Město leží nedaleko hranic s Georgií a je obklopeno Apalačskými horami. Původními obyvateli tohoto území byli indiáni a osídlení se dokladuje až do období paleolitu. V parku Chickamauga & Chattanooga NMP dnes žijí příslušníci dvou indiánských kmenů - Koasati a Tuskegee.

Jedna z velkých bitev se odehrála u říčky Chickamauga Creek tekoucí nedaleko Chattanoogy. Tehdy zde velitel Braxton Bragg s jižanskou konfederační armádou porazil na plné čáře seveřanskou armádu Williama Rosecranse. Tehdy zde zahynuly desítky tisíc vojáků jak na straně Konfederace, tak i na straně Unie.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko