Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Martin Luther King Jr NHS

Martin Luther King Jr. byl synem reverenda Martina Luthera Kinga seniora a jeho manželky Alberty Williams Kingové, který se stal americkým baptistickým kazatelem. Do světových dějin se však zapsal jako jeden z nejvýznamnějších vůdců Afroamerického hnutí za lidská práva.

Jeho snahou bylo ukončení rasového odlišování a diskriminace, které vedlo pouze k násilí a občanským nepokojům. Za tuto činnost mu byla v roce 1964 udělena Nobelova cena míru. Následně se začal zabývat také problémy afro-americké komunity v USA, kterými jsou například nerovnosti ve vzdělání, možnostech výběru povolání, zdravotní péče či právo volit. King organizoval a vedl protestní pochody černých obyvatel za právo volit, za ukončení rasové segregace a další občanská práva. S těmito názory měl velký úspěch u černošského obyvatelstva a stal se tak významnou osobou americké politické scény druhé poloviny 60. let 20. století. Většina z jeho navržených práv byla úspěšně zakomponována do právního řádu Spojených států.

Martin Luther King byl zavražděn při atentátu dne 4. dubna roku 1968 v Memphisu ve státě Tennessee. Kolem 18 hodiny večer měl zrovna projev na balkóně 2. patra motelu Lorraine. Jeho vražda odstartovala sérii nepokojů ve více než 60 městech. Kingův pohřeb se konal o 5 dní později a zúčastnilo se ho kolem 300 tisíc lidí. Kingův vrah byl zadržen o necelé 2 měsíce později a odsouzen k 99 letům vězení. V roce 1977 byl Martin Luther King posmrtně vyznamenán prezidentem Jimmy Carterem Prezidentskou medailí svobody. Od roku 1986 je den výročí jeho narození slaven jako státní svátek spojených států. Roku 2004 obdržel King ještě Zlatou medaili Kongresu.

Místo, kde se Martin Luther King narodil a kde vyrůstal, bylo 5. května 1977 vyhlášeno kulturní památkou a od roku 1980 je Národním historickým místem. Součástí této významné památky je také kostel Ebenezera Babtista, kde kázal Kingův otec Martin Luther King Sr. Oblast rozkládající se na ploše 35 akrů je spravována vládou a uctívá život tohoto bojovníka za svobodu a lidská práva.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko