Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jimmy Carter NHS

James Earl Carter Jr. je americký demokratický politik, který se stal v letech 1977 – 1981 devětatřicátým prezidentem Spojených států amerických. Narodil se v roce 1924 ve městečku Plains v Georgii. Studoval námořní akademii a posléze sloužil v americkém námořnictvu US Navy. V roce 1953 však převzal rodinnou farmu a další podniky. Předtím, než se stal prezidentem USA, byl guvernérem a senátorem státu Georgie.

Během svého volebního období zorganizoval mírovou dohodu mezi Egyptem a Izraelem a intenzivně se také zabýval lidskými právy. V roce 1979 začala klesat jeho obliba u obyvatelstva. Bylo to také podmíněno potížemi s americkými rukojmími v Íránu a rovněž sovětskou invazí do Afghánistánu. Carter začal být považován za slabého prezidenta, za jehož úřadování výrazně klesl vliv Spojených států amerických ve světě. V roce 1980 byl ve volbách poražen Ronaldem Reaganem.

Po odchodu z úřadu se začal Carter věnovat charitě, dobročinným akcím a také pomáhal v řešení některých mezinárodních konfliktů. Za toho celoživotní úsilí v roce 2002 obdržel Nobelovu cenu za mír. Se svou ženou Rosalynn se usadil ve svém rodném městě Plains v jihozápadní Georgii. Carterovo rodiště bylo vyhlášeno Národním historickým místem, kde se nachází muzeum a knihovna. Návštěvníci tak mohou sledovat, jak se z obyčejného venkovského chlapce stal 39. prezident USA.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko