Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Frederica NM

Pevnost Fort Frederica nacházející se na malém ostrůvku St. Simons patřící americkému státu Georgia. Místo má velký historický význam, jelikož se zde odehrála velká bitva mezi Velkou Británií a Španělskem o nadvládu nad Novým světem. V roce 1736 byla na ostrově vystavěna pevnost Fort Frederica, která sloužila k obraně britských vojsk, a celý ostrov byl tehdy britskou kolonií. Na toto území si ovšem dělala nárok také Francie a Španělsko.

V roce 1742 zvítězili Britové nad Španěly během bitvy u Bloody Marsch a Británie tak získala nadvládu nad celou Georgií. Tato bitva se odehrála asi 6 mil jižně od Fort Frederica. Britská pluk byl rozpuštěn v květnu 1749 a o devět let později, v dubnu 1758, zničil velký požár velkou část pevnosti. Přesto se do dnešních dní podařilo dochovat také pozůstatky hradeb, kasárna, vodní příkop a několik okolních domů.

Zříceniny Národní památky Fort Frederica jsou tak jen tichou připomínkou koloniálních armádních bojů. Pevnost je zpřístupněná veřejnosti, která se zde může seznámit s její historií i celým průběhem války. Samotný ostrůvek je situován 12 mil od města Brunswick.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko