Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Augusta

Na ploše 793 km2 se v americkém státě Georgie rozkládá město Augusta, které je druhým největším městem tohoto státu. Žije zde necelých 600 tisíc obyvatel.  V roce 1996 byla administrativní správa Augusty sloučena se správou přilehlého okresu Richmond County.

Území dnešního města bylo původně využíváno indiány jako brod přes řeku Savannah. Teprve v roce 1735, krátce po založení města Savannah, nechal zakladatel Georgie James Oglethorpe vystavět podél řeky nová obydlí. Ta měla sloužit jako obranná linie proti případným útokům ze strany Španělů či Francouzů. Toto nově vznikající město získalo své jméno po princezně Augustě, která byla snachou britského krále Jiřího II. a matkou Jiřího III. V období mezi lety 1785 – 1795 byla Augusta hlavním městem Georgie.

K nejvýznamnějším památkám města patří Augusta Canal z roku 1845 nacházející se na řece Savannah River. Byl vybudován společně s elektrárnou jako zdroj elektrické energie, zásobárna vody a dopravní tepna. Jde o jediný neporušený průmyslový kanál na americkém jihu, který se i přes nepřetržité užívání podařilo dochovat do dnešních dní. Se stavbou kanálu zaznamenalo město značný průmyslový rozvoj, zejména v textilním průmyslu. V průběhu 19. století tak pomohl v rozkvětu Průmyslové revoluce. V roce 1975 byl kanál zapsán do Národního registru historických míst a roku 1978 vyhlášen Národní kulturní památkou.

Dnes kanál nabízí 8,5 mil vodních cest, které slouží k rekreaci, zábavě, ale mají také historický význam.  Přestože se kanál nachází v blízkosti města, stalo se jeho okolí útočištěm pro četné druhy rostlin a živočichů, dokonce zde můžete narazit i na vzácné a ohrožené druhy. V Augustě se každoročně koná golfový turnaj Masters Tournament. Město je rodištěm významného zpěváka, skladatele a vydavatele Jamese Browna. V roce 1845 byl ve městě vytvořen První baptistický sbor.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko