Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Pulaski NM

V americkém státě Georgia se v přístavu Savannah nachází historická pevnost Fort Pulaski. Byla postavena v dobách americké občanské války na obranu před útoky znepřátelených vojsk. Dne 10. dubna roku 1862 však podlehla asi 18 hodinovému ostřelování federálním dělostřelectvem a vzdala se. Při útoku byl poprvé v historii použit vrtaný kanón se závitem v hlavni, který měl opravdu velký účinek. Tento fakt šokoval snad všechny světové generály, kteří dali příkaz přetvořit a vylepšit opevňovací teorie.

Fort Pulaski je velmi rozlehlou pevností, která v dnešní době slouží již jen jako velké turistické lákadlo. V dobách svého vzniku měla 2 metry silné cihlové zdi a lidé si o ní mysleli, že je nerozbitná a tudíž i nedobytná. Turistům je přístupná po celý rok, během prohlídky se seznámíte s její historií a bitvami, které se zde odehrávaly. Navíc vás tudy provedou průvodci oblečení do dobových kostýmů a unijních uniforem. Za vstup do pevnosti zaplatíte asi 3 dolary.

Pevnost se nachází na ostrůvku Cockpur Island. Pokud budete mít štěstí, můžete se stát svědky střílení z pušek a dokonce i z kanónů. Při procházce kolem pevnosti můžete u vodních příkopů spatřit vyhřívající se krokodýly, kteří patří mezi jednu z místních atrakcí. Někdy se ale pohybují poměrně dost blízko u pěšinky vedoucí kolem pevnosti, proto se mějte na pozoru.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko