Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Pulaski NM

V americkém státě Georgia se v přístavu Savannah nachází historická pevnost Fort Pulaski. Byla postavena v dobách americké občanské války na obranu před útoky znepřátelených vojsk. Dne 10. dubna roku 1862 však podlehla asi 18 hodinovému ostřelování federálním dělostřelectvem a vzdala se. Při útoku byl poprvé v historii použit vrtaný kanón se závitem v hlavni, který měl opravdu velký účinek. Tento fakt šokoval snad všechny světové generály, kteří dali příkaz přetvořit a vylepšit opevňovací teorie.

Fort Pulaski je velmi rozlehlou pevností, která v dnešní době slouží již jen jako velké turistické lákadlo. V dobách svého vzniku měla 2 metry silné cihlové zdi a lidé si o ní mysleli, že je nerozbitná a tudíž i nedobytná. Turistům je přístupná po celý rok, během prohlídky se seznámíte s její historií a bitvami, které se zde odehrávaly. Navíc vás tudy provedou průvodci oblečení do dobových kostýmů a unijních uniforem. Za vstup do pevnosti zaplatíte asi 3 dolary.

Pevnost se nachází na ostrůvku Cockpur Island. Pokud budete mít štěstí, můžete se stát svědky střílení z pušek a dokonce i z kanónů. Při procházce kolem pevnosti můžete u vodních příkopů spatřit vyhřívající se krokodýly, kteří patří mezi jednu z místních atrakcí. Někdy se ale pohybují poměrně dost blízko u pěšinky vedoucí kolem pevnosti, proto se mějte na pozoru.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko