Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Trail Of Tears NHT

Původními obyvateli Arkansasu, Georgie a dalších oblastí Severní Ameriky byli indiáni kmene Cherokee, jejichž kultura se řadila mezi nejvyspělejší v této části Ameriky.  Příslušníci tohoto kmene se věnovali zejména zemědělství a jejich kultura byla tak rozvinutá, že měli dokonce i své vlastní písmo. Na počátku 19. století byl těmto indiánům přiřknut statut suverénního národa, který měl svá práva a povinnosti a byl naprosto soběstačný.

Roku 1838, za vlády prezidenta Andrewa Jacksona, byli všichni násilně vystěhováni do Oklahomy. Trasa, kterou museli nedobrovolně absolvovat, byla nazvána jako Trail of Tears neboli „Slzavá cesta“. Byl to náročný pochod za novým domovem do neznámé krajiny, do nikam, při němž zahynulo více jak 5000 příslušníků kmene. Díky tomuto nelidskému činu si tak USA mohlo zabrat další území a značně rozšířit svou zem.

Těm, kteří měli větší štěstí, se podařilo uprchnout do hor a najít si klidné místo pro život. Jejich potomci dnes žijí v počtu několika tisíc jedinců v indiánské rezervaci Qualla. Najdete zde informační turistické centrum, ve kterém se můžete seznámit se životem prostých indiánů, kteří na svou dobu dosáhli velké kulturní a všeobecné vzdělanosti, a na kterou nakonec doplatili. V oblasti Oconaluftee se dnes nachází dokonce Indian Village.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko