Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Great Smoky Mountains NP

Národní park Great Smoky Mountains se nachází na východě Severní Karolíny a v části Tennessee a vchod do něj stráží město Cherokee. Great Smoky Mountains je jeden z nejnavštěvovanějších parků ve Spojených státech amerických a ročně se do něj podívá okolo 9 milionů turistů. Pohoří, ve kterém se park rozkládá, dosahuje značných výšek, šestnáct vrcholů zde přesahuje výškovou hranici 1800 metrů nad mořem.

Národní park Great Smoky Mountains, který byl založen 15. června roku 1934 dnes zaujímá plochu 521 086 hektarů. Parkem prochází hranice mezi státy Tennessee a Severní Karolína. Svůj název získal park podle mlhy, která se v horách drží a která připomíná kouř vystupující z údolí. Pojmenování dal parku dávný indiánský kmen žijící v Severní Americe, jehož kultura se řadila mezi nejvyspělejší v této části Ameriky. Tito lidé se věnovali převážně zemědělství a dokonce měli i své vlastní písmo a v 19. století se stal samostatným suverénním národem s právy a povinnostmi. I přesto byli nakonec v roce 1838 násilně vystěhováni tehdejším prezidentem Andrewem Jacksonem do Oklahomy. Tato jejich nedobrovolná cesta byla posléze nazvána Trail of Tears (Slzavá cesta) a zahynulo na ní více jak 5000 příslušníků kmene. Některým se podařilo uprchnout do hor a jejich potomci žijí v indiánské rezervaci Qualla dodnes.

Park se pyšní krásnou, nedotčenou a divokou přírodou, která se stala domovem pro množství živočichů. Velmi často zde můžete narazit například na medvěda, proto je třeba být opatrný a ohleduplný. Žije zde rovněž pravděpodobně největší množství druhů mloků na světě. V parku se nachází také více jak 3500 rostlinných druhů, jako jsou rododendrony, horské magnólie a orchideje, krajina tak září všemožnými barvami jejich květů. Pro své četné přírodní krásy se národní park řadí mezi nejkrásnější horské oblasti v Apalačském pohoří a od roku 1983 je zapsán na Seznamu přírodních památek UNESCO.

Nejvyšším vrcholem parku je Clingmans Dome s výškou 2024 metrů nad mořem ležící ve státě Tennessee. Všechna zajímavá místa v parku jsou dostupná po turistických značených stezkách. Tou nejznámější stezkou protínající celé Apalačské pohoří je Appalachian Trail vedoucí ze státu Maine až do Georgie. V parku Great Smoky Mountains je 1368 km nezpevněných cest a silnic. Pohoří od severu k jihu protíná jediná zpevněná silnice Route 441, která se točí kolem vyhlídkového místa Newfound Gap Road. Odtud se vám naskýtá jedinečný a nevšední výhled na nejvyšší horu. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v parku je hora Mount Le Conte s nadmořskou výškou 2010 metrů. Oblíbeným cílem turistů je i 24 metrů vysoký vodopád Laurel Falls.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko