Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Carl Sandburg Home NHS

Carl Sandburg žijící v letech 1878 – 1967 byl slavným americkým spisovatelem a editorem, který se proslavil zejména svou poezií. Za svého života získal dvě Pulitzerovy ceny – jedna byla za jeho poetické dílo a druhá za životopis Abrahama Lincolna.

Sandburg se narodil ve městě Galesburg ve státě Illinois a měl švédské předky. Původně byl farmářem a zedníkem, posléze navštěvoval Lombard College v Galesburgu a stal se hotelovým služebníkem v Denveru. Sandburg bojoval ve španělsko-americké válce s 6. pěchotou Illinois a podílel se na invazi do Guánica v Portoriku v roce 1898. Svou literární kariéru započal jako novinář pro chicagské listy Daily News. Psal poezii, historii, biografie, romány, dětskou literaturu i filmové recenze. Zabýval se také sbíráním balad a lidového folklóru. Než se přestěhoval do Severní Karolíny, prožil většinu života na Středozápadě.

Národní historické místo Carl Sandburg Home se nachází nedaleko Hendersonville ve Flat Rock v Severní Karolíně. Najdeme zde Conemara Farms, kde spisovatel se svou rodinou strávil posledních 22 let svého života. Kromě hlavní rezidence se na této farmě nachází nejrůznější přístřešky pro zvířata, v okolí jsou rozsáhlé lesy a protkáno je turistickými stezkami středně náročného terénu. K vidění jsou zde dva malé rybníky, zahrady plné květin, ovocných sadů, stromů a zeleně. Návštěvníci této farmy si mohou prohlédnout místnosti, které spisovatel obýval, ale také nedalekou stodolu a mlékárnu.

Od června do poloviny srpna se zde konají pravidelná živá vystoupení s ukázkami Sandburgovy tvorby, která je prezentována v amfiteátru umístěném v rozlehlém parku. V dnešní době navštíví toto historické místo více jak 26 tisíc návštěvníků ročně. Památka se rozkládá na ploše 1,07 km2. Na tomto pozemku stojí celkem 32 staveb. Nyní se na farmě chová asi 15 koz.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko