Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Raleigh NHS

Národní historické místo Fort Raleigh chrání oblast, kde se v minulosti nacházela Roanoke Colony – první anglické osídlení na severoamerickém kontinentu. Kolonie asi 112 mužů, žen a dětí se na Roanoke Islandu usadila před více než 400 lety a snažili se stát prvním trvalým osídlením bílých lidí v Novém světě. Přestože jejich následný osud není znám, jejich odvaha, sny a ideály se staly symboly Ameriky.

Fort Raleigh NHS se nachází v klidné zalesněné oblasti na severním konci Roanoke Islandu. Stojí zde také návštěvnické centrum Lindsay Warren Center, kde návštěvníci mohou shlédnout krátký film o historii oblasti a také si prohlédnou muzejní sbírky. Součástí historického areálu jsou také Alžbětinské zahrady, které jsou spravovány organizací Garden Club of North Carolina. Zahrady se rozkládají na ploše více jak 10 akrů a najdeme v nich také repliku Tudorovské brány. Do zahrad je vstup zpoplatněn.

Fort Raleigh bylo za historické místo prohlášeno dne 5. dubna roku 1941. Stejně jako další místa spravovaná organizací National Park Service je i Fort Raleigh zapsán od 15. října 1966 v Národním registru historických míst. Od roku 1937 se zde pravidelně koná divadelní představení s názvem „Ztracené kolonie“, které má divákům přiblížit nelehký život tehdejších přistěhovalců na území Ameriky.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko