Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cape Lookout NS

Státní park Cape Lookout je nejjižnějším bodem ostrovní bariéry South Core Banks, která se rozkládá v Atlantském oceánu při pobřeží Severní Karolíny. Mys Cape Lookout je ze západu ohraničen zálivem Onslow Bay a z východu zálivem Raleigh. Cape Lookout je součástí kraje Carteret County a nachází se 11 mil jihovýchodně od města Beaufort.

Oblastí prochází dvě pěší trasy: přírodní stezka a Jackson Creek Trail, které jsou ideální pro kratší výlety. Přírodní stezka vám nabízí procházku hustým lesem, kde se vám kvůli vzrostlým stromům a mnoha rostlinám ovšem nenaskýtají žádné výhledy. Stezka Jackson Creek je oproti tomu naučná a začíná se u informační tabule seznamující návštěvníky s projektem na znovu vysazení lososů do zdejších řek.

Na Cape Lookout stojí 163 stop vysoký maják, který bliká každých 18 sekund a je viditelný až 19 mil daleko na moři. S jeho výstavbou se započalo již v roce 1812, ale oficiálně uznán byl teprve v roce 1850. Dne 1. listopadu roku 1859 pak byl poprvé uveden do provozu. Jeho stavba ze dřeva a cihel tehdy vyšla na 20 678 dolarů. Během občanské války v roce 1862 byla poškozena jeho věž i vnitřní zařízení. Naštěstí se našel dostatek financí na jeho obnovu už v roce 1867. Maják na Cape Lookout je jedním z mála takovýchto staveb, které jsou návštěvníkům přístupné po celý den. V roce 1950 byl plně automatizován. V současné době je pro maják charakteristické černobílé kostkované zbarvení.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko