Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cape Lookout NS

Státní park Cape Lookout je nejjižnějším bodem ostrovní bariéry South Core Banks, která se rozkládá v Atlantském oceánu při pobřeží Severní Karolíny. Mys Cape Lookout je ze západu ohraničen zálivem Onslow Bay a z východu zálivem Raleigh. Cape Lookout je součástí kraje Carteret County a nachází se 11 mil jihovýchodně od města Beaufort.

Oblastí prochází dvě pěší trasy: přírodní stezka a Jackson Creek Trail, které jsou ideální pro kratší výlety. Přírodní stezka vám nabízí procházku hustým lesem, kde se vám kvůli vzrostlým stromům a mnoha rostlinám ovšem nenaskýtají žádné výhledy. Stezka Jackson Creek je oproti tomu naučná a začíná se u informační tabule seznamující návštěvníky s projektem na znovu vysazení lososů do zdejších řek.

Na Cape Lookout stojí 163 stop vysoký maják, který bliká každých 18 sekund a je viditelný až 19 mil daleko na moři. S jeho výstavbou se započalo již v roce 1812, ale oficiálně uznán byl teprve v roce 1850. Dne 1. listopadu roku 1859 pak byl poprvé uveden do provozu. Jeho stavba ze dřeva a cihel tehdy vyšla na 20 678 dolarů. Během občanské války v roce 1862 byla poškozena jeho věž i vnitřní zařízení. Naštěstí se našel dostatek financí na jeho obnovu už v roce 1867. Maják na Cape Lookout je jedním z mála takovýchto staveb, které jsou návštěvníkům přístupné po celý den. V roce 1950 byl plně automatizován. V současné době je pro maják charakteristické černobílé kostkované zbarvení.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko