Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Guilford Courthouse NMP

Národní vojenský park Guilford Courthouse ve městečku Greensboro v Severní Karolíně je místem, kde se 15. března roku 1781 odehrála významná bitva Americké revoluční války. Američané bojovali s britskými jednotkami, které již od roku 1729 okupovaly území Severní Karolíny. Britské jednotky pod vedením Generála Cornwallise bojovaly proti americkým silám, které vedl rodák z Rhode Islandu Nathanael Greene.

I přesto, že se bitvy účastnil relativně malý počet vojáků, byla nakonec považována za jednu z rozhodujících v celé válce. Britové v té době již ovládli státy Georgie a Jižní Karolína, proto si mysleli, že nebude větší problém ani se Severní Karolínou. Britské jednotky však ztratily značný počet vojáků a byly nuceny kapitulovat u Yorktownu. Bitva byla jen prvním krokem, který vedl k vítězství Ameriky v Revoluční válce.

Tuto významnou bitvu si dnes lidé připomínají ve vojenském parku Guilford Courthouse National Military Park. Vojenský park byl stanoven 2. března 1917 a v roce 1933 byl převeden pod správu organizace National Park Service. Stejně jako je tomu u všech historických oblastí, byl taktéž zapsán v Národním registru historických míst. Stalo se tak 15. října roku 1966.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko