Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Blue Ridge Parkway

Chráněná oblast Blue Ridge National Heritage Area je místem, které se nepodobá žádnému jinému na světě. V této prastaré krajině se nachází spousta přírodních, kulturních i historických zajímavostí, které okouzlí lidi v každém věku. Oblast protíná silnice Blue Ridge Parkway, která vede také skrz národní park Great Smoky Mountains National Park. Máte tak možnost i z pohodlí vašeho automobilu sledovat tuto jedinečnou podívanou, kterou vám příroda tohoto kraje nabízí. Budete projíždět kolem horských masívů, půvabných vodopádů a kdekoliv zastavíte, vás přivítají lidé s úsměvem na tváři, kteří stále uctívají své bohaté kulturní tradice.

Cesta je dlouhá 755 km a vede přes hlavní horský hřeben, který je součástí Apalačských hor. Pozemky na obou stranách cesty jsou pod ochranou organizace National Park Service. Blue Ridge Parkway je neužším a nejdelším národním parkem na světě a patří mezi nejnavštěvovanější lokality v USA.  Mnoho míst v tomto parku je chráněno společností USA Forest Service. Původně byla tato cesta prezidentem Franklinem D. Rooseveltem nazývána jako Appalachian Scenic Higheay.

Právě v Blue Ridge objevíte jednu z nejkrásnějších krajin v celé Severní Americe, budete si moct odpočinout od každodenního shonu a osvěžit tak svého ducha. Chráněná oblast zde byla Kongresem vyhlášena v roce 2003 a to zejména kvůli uchování přírodního bohatství a pestré kulturní historie v horách Severní Karolíny. Vše je konáno ve prospěch současných a budoucích generací a také pro zlepšení ekonomických příležitostí v regionu.

Do oblasti chráněné památkové zóny spadá několik okresů Severní Karolíny: Alleghany, Ashe, Avery, Buncombe, Burke, Caldwell, Cherokee, Clay, Graham, Haywood, Henderson, Jackson, Macon, Madison, McDowell, Mitchell, Polk, Rutherford, Surry, Swain, Transylvania, Watauga, Wilkes, Yadkin a Yancey.

Pohoří Blue Ridge je považováno za jedno z nejstarších pohoří na Zemi. Krajina je zde plná superlativů, najdete zde nejvyšší horu Severní Karolíny – Mount Mitchell, stejně tak jako nejhlubší propast Linville Gorge, nejvyšší vodopád Whitewater Falls nebo nejstarší řeku v Severní Americe New River. Společně s národním parkem Great Smoky Mountains je Blue Ridge jedním z nejnavštěvovanějších parků v zemi. Ohromující rozmanitost rostlinných a živočišných druhů už je pak jen třešničkou na pomyslném dortu. Nachází se zde více rostlinných a živočišných druhů než v celé Evropě.

Tato oblast je navíc ještě kolébkou vyspělých indiánských kultur, žily zde početné kmeny indiánů Cherokee. Mnoho již také dnes přebývá v rezervacích, nebo se již začlenili do běžného života, přesto však uchovávají svou tradiční kulturu. Na počátku 18. století sem začali přicházet první evropští osadníci a později i afričtí otroci, kteří sem samozřejmě donesli také své zvyky a tradice. Oblast se tak stala centrem ručních prací, tradičního umění a řemesel v Americe. Také dnes zde najdete mnoho řemeslných škol a více než 4000 lidí, kteří se těmito pracemi živí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko