Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Moores Creek NB

Dne 27. února roku 1776 proběhla u Wilmingtonu v Severní Karolíně jedna z významných bitev Americké revoluční války. U Moores Creek se tehdy střetla vojska amerických vlastenců a skotských loajalistů. Vlastenci nakonec v bitvě zvítězili, k čemuž jim dopomohl i nábor mnoha dalších vojáků a nových sil.

Skupina skotských vojáků tehdy bojovala pod vedením asi 80letého zkušeného britského důstojníka Donalda McLeoda. Ten vedl do boje asi 700 skotských emigrantů pocházejících z Highlands, kteří se u mostu u Moores Creek setkali se skupinou asi 800 dalších ozbrojených skotských vojáků, jež přišli od pobřeží Atlantského oceánu. Těm velel kapitán Alan McDonald, manžel slavné anglické hrdinky Flory MacDonald. Tyto dvě skupiny chtěly společně bojovat proti asi tisícovému vojsku vlasteneckých dobrovolníků. Veleli jim plukovníci Alexander Lillington a Richard Caswell.

Přestože měli Skotové značnou přesilu, podařilo se nakonec Američanům svou vlast ubránit zejména díky skvělé taktice. Americká vláda nakonec převzala toto místo a udělala z něj v roce 1926 národní park pod vedením organizace National Park Service. Oblast je dnes zapsána v Národním registru historických míst a je hojně turisticky navštěvovaná.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko