Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cape Hatteras NS

Jako Cape Hatteras je označován mys na pobřeží Severní Karolíny a zároveň místo vyčnívající nejdále na jihovýchod.  Je omýván vodami Atlantského oceánu Severní Ameriky a setkávají se zde dva hlavní proudy – teplý Golfský a studený Labradorský. Díky vodním vírům se zde tvoří rozlehlé a mělké písčiny, které se táhnou až 14 mil od pobřeží. Tyto písčité mělčiny jsou označovány jako Diamond Shoals – Diamantová pobřeží.

Oblast není bezpečná jak pro plavce, tak ani pro lodě a plachetnice. Poblíž Cape Hatteras již kvůli zákeřným oceánským proudům ztroskotalo už tolik lodí, že je místo nazýváno „pohřebištěm v Atlantiku“. Často se zde totiž vyskytují silné bouře i hurikány a hladina oceánu bývá jen málokdy klidná, lidem zde proto hrozí velké nebezpečí.

Podél mysu se táhne dlouhý řetězec bariérových ostrůvků Hatteras Island.  Na mysu se pak tyčí výrazný černobílý maják. První maják zde byl postaven již v roce 1803, ale v roce 1870 byl nahrazen současným majákem Cape Hatteras Lighthouse. Jde o nejvyšší cihlový maják na světě a zároveň nejvyšší maják ve Spojených státech amerických.

V roce 1999 musel být 4830 tunový maják kvůli neustále ustupujícímu pobřeží přesunut asi o 2900 metrů hlouběji do vnitrozemí. Ještě, že se tomu tak stalo, protože v roce 2003 postihl oblast ničivý hurikán Isabel, který zpustošil nejen pobřeží, ale z velké části také dvě města – Frisco a Hatteras. Rekonstrukce oblasti začala v roce 2005.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko