Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cape Hatteras NS

Jako Cape Hatteras je označován mys na pobřeží Severní Karolíny a zároveň místo vyčnívající nejdále na jihovýchod.  Je omýván vodami Atlantského oceánu Severní Ameriky a setkávají se zde dva hlavní proudy – teplý Golfský a studený Labradorský. Díky vodním vírům se zde tvoří rozlehlé a mělké písčiny, které se táhnou až 14 mil od pobřeží. Tyto písčité mělčiny jsou označovány jako Diamond Shoals – Diamantová pobřeží.

Oblast není bezpečná jak pro plavce, tak ani pro lodě a plachetnice. Poblíž Cape Hatteras již kvůli zákeřným oceánským proudům ztroskotalo už tolik lodí, že je místo nazýváno „pohřebištěm v Atlantiku“. Často se zde totiž vyskytují silné bouře i hurikány a hladina oceánu bývá jen málokdy klidná, lidem zde proto hrozí velké nebezpečí.

Podél mysu se táhne dlouhý řetězec bariérových ostrůvků Hatteras Island.  Na mysu se pak tyčí výrazný černobílý maják. První maják zde byl postaven již v roce 1803, ale v roce 1870 byl nahrazen současným majákem Cape Hatteras Lighthouse. Jde o nejvyšší cihlový maják na světě a zároveň nejvyšší maják ve Spojených státech amerických.

V roce 1999 musel být 4830 tunový maják kvůli neustále ustupujícímu pobřeží přesunut asi o 2900 metrů hlouběji do vnitrozemí. Ještě, že se tomu tak stalo, protože v roce 2003 postihl oblast ničivý hurikán Isabel, který zpustošil nejen pobřeží, ale z velké části také dvě města – Frisco a Hatteras. Rekonstrukce oblasti začala v roce 2005.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko