Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saratoga NHP

Národní historický park Saratoga se nachází ve Stillwater ve státě New York, asi 48 km severně od města Albany. Je to místo, které připomíná významnou bitvu, jež se zde odehrála během americké revoluce probíhající v letech 1775 – 1783. Během těchto konfliktů se Britové snažili rozdělit Novou Anglii na jednotlivé kolonie, které by byly stranou od ostatních kolonií v blízkosti řeky Hudson River. V bojích utrpěli Britové velké ztráty na životech. Nejtvrdší boje propukly v roce 1777, nakonec však kolonisté zvítězili nad britskou armádou. Hlavní zlom nastal v momentě, kdy získali podporu ze strany francouzské armády.

V parku jsou dodnes zachovány jednotlivá bojiště, zbytky britské i americké linie, tábořiště, památný dům John Neilson House nebo dům majora generála Johna Philipa Schuylera v Schuylerville. Schuyler byl důstojníkem v kontinentální armádě a americký státník. Jeho původní domov byl v roce 1777 vypálen Brity, na témže místě byl proto postaven dům nový.

Ve městečku Saratoga dnes na vrcholu kopce stojí 47 metrů vysoký památník připomínající vítězství Američanů nad Brity. Celá chráněná oblast zaujímá rozlohu 1392 hektarů a je pod správou organizace National Park Service. V návštěvnickém centru můžete zhlédnout 20 minutové filmy seznamující návštěvníky s historií oblasti a s průběhem bitvy. K dispozici jsou vám také nejrůznější propagační materiály, mapy a knihy.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko