Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Martin Van Buren NHS

Martin van Buren byl v letech 1837 – 1841 osmým prezidentem Spojených států amerických. Byl prvním prezidentem USA, který neměl anglické, irské nebo skotské předky. Narodil se 5. prosince roku 1782 v Nizozemí, proto jeho mateřštinou nebyla angličtina, ale jako svůj rodný jazyk používal holandštinu. Martin van Buren získal přezdívku Starý Kinderhook.

V letech 1821–1828 byl Van Buren senátorem, poté guvernérem státu New York. Roku 1829 na tuto funkci rezignoval a stal se státním tajemníkem (ministrem zahraničí). Tento americký politik a státník byl také klíčovým organizátorem Demokratické strany státu New York a prvním z osmi prezidentů, kteří ve své funkci setrvali maximálně jedno volební období. Vláda Martina van Burena spadá do období mezi Andrewa Jacksona a Abrahama Lincolna. Byl také jednou z hlavních osobností, která se zasloužila o vývoj moderních politických organizací. Během výkonu prezidentského úřadu musel řešit mnoho závažných problémů, jeho státní správa se tak vyznačovala značnými ekonomickými potížemi.

V roce 1837 došlo v Americe k ekonomické krizi, která je označována jako Panic of 1837 a která prezidenta připravila o velkou část příznivců. V době mezi nekrvavou válkou Aroostook War a Caroline Affair se vztahy mezi Velkou Británií a jejími koloniemi v Kanadě zdály být velmi napjaté. Na jeho oblíbenosti rozhodně nepřidal ani fakt, že se Van Buren rozhodl nepřipojit Texas k USA. Po čtyřech letech ve funkci nebyl Van Buren znovu zvolen prezidentem a vystřídal jej William Harrison. V roce 1841 se pokusil opět kandidovat na prezidenta, tentokrát jako kandidát menšinové strany Free Soil Party.

Dnes se přibližně 30 km jižně od Albany ve státě New York nachází národní historické místo Martin van Buren NHS, které zachovává pozemky, majetek a nemovitosti spojené s osobou Martina van Burena. Stojí zde dokonce zámeček pojmenovaný po tehdejším prezidentovi, který má 36 místností vybavených dobovým nábytkem. Van Buren tyto pozemky koupil v roce 1839 a nazval je Lindenwald. Prezident zde žil během svého volebního období i po svém odchodu do důchodu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko