Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Erie Canalway NHC

Erijské jezero je nejjižnějším jezerem nacházejícím se v systému pěti Velkých jezer na severu Severní Ameriky. Jezerem prochází státní hranice mezi Kanadou (provincie Ontario) a Spojenými státy americkými. Jezero zasahuje na území amerických států Michigan, Ohio, Pensylvánie a New York.

Jezero se rozkládá na ploše 25 700 km čtverečních, je 388 metrů dlouhé a v nejširším místě má 92 km. Hloubka dosahuje v průměru 19 metrů, maximálně 64 metrů. Erijské jezero leží v nadmořské výšce 173 metrů.  V roce 1960 bylo kvůli přílišnému znečištění, které vedlo k zániku veškerého života v jezeře, prohlášeno za mrtvé. Naštěstí se však během následujících let jezero vyčistilo, ale rovnováha života v něm je i dnes velmi křehká. V jezeře je možné se koupat i rybařit, ale kvalita vody je na tom oproti ostatním jezerům ještě velmi špatně.

V blízkosti jezera se rozkládá město St. Thomas, ale také malebné rybářské vesničky Port Stanley a Port Burwell. Za jakousi bránu do Spojených států je považováno město Windsor. Někdy je také díky množství zahrad přezdíváno „Město růží“.  Spíše než americká města připomíná svým poklidem města evropská.

Erijské jezero se však pyšní také jedním z nejslavnějších vodních děl, které bylo vyrobeno lidskými silami. Jde o vodní cestu Erie Canalway která v délce 524 mil protíná hustě obydlený stát New York. Tvoří zde jakýsi systém kanálů a vodních cest. K výstavbě této umělé vodní cesty došlo v letech 1817 – 1825. Byla tak vytvořena první vodní cesta, která spojovala východní pobřeží (město New York) a vnitrozemí s velkými jezery. Zboží tak mohlo být přepravováno o mnoho rychleji, než tomu bylo doposud. Dříve se totiž používaly vozíky táhnuté tažnými zvířaty. Výdaje na dopravu tak byla ušetřeny asi z 95%. Díky kanálu došlo také k populačnímu růstu na západním pobřeží New Yorku

Při plavbě po kanálech dnes můžete obdivovat skvělá architektonická díla, seznámit se s historií a kochat se okolní krajinou.  Kanál je vyhledávanou turistickou atrakcí, je zapsán v registru národních historických památek a spravuje jej organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko