Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Erie Canalway NHC

Erijské jezero je nejjižnějším jezerem nacházejícím se v systému pěti Velkých jezer na severu Severní Ameriky. Jezerem prochází státní hranice mezi Kanadou (provincie Ontario) a Spojenými státy americkými. Jezero zasahuje na území amerických států Michigan, Ohio, Pensylvánie a New York.

Jezero se rozkládá na ploše 25 700 km čtverečních, je 388 metrů dlouhé a v nejširším místě má 92 km. Hloubka dosahuje v průměru 19 metrů, maximálně 64 metrů. Erijské jezero leží v nadmořské výšce 173 metrů.  V roce 1960 bylo kvůli přílišnému znečištění, které vedlo k zániku veškerého života v jezeře, prohlášeno za mrtvé. Naštěstí se však během následujících let jezero vyčistilo, ale rovnováha života v něm je i dnes velmi křehká. V jezeře je možné se koupat i rybařit, ale kvalita vody je na tom oproti ostatním jezerům ještě velmi špatně.

V blízkosti jezera se rozkládá město St. Thomas, ale také malebné rybářské vesničky Port Stanley a Port Burwell. Za jakousi bránu do Spojených států je považováno město Windsor. Někdy je také díky množství zahrad přezdíváno „Město růží“.  Spíše než americká města připomíná svým poklidem města evropská.

Erijské jezero se však pyšní také jedním z nejslavnějších vodních děl, které bylo vyrobeno lidskými silami. Jde o vodní cestu Erie Canalway která v délce 524 mil protíná hustě obydlený stát New York. Tvoří zde jakýsi systém kanálů a vodních cest. K výstavbě této umělé vodní cesty došlo v letech 1817 – 1825. Byla tak vytvořena první vodní cesta, která spojovala východní pobřeží (město New York) a vnitrozemí s velkými jezery. Zboží tak mohlo být přepravováno o mnoho rychleji, než tomu bylo doposud. Dříve se totiž používaly vozíky táhnuté tažnými zvířaty. Výdaje na dopravu tak byla ušetřeny asi z 95%. Díky kanálu došlo také k populačnímu růstu na západním pobřeží New Yorku

Při plavbě po kanálech dnes můžete obdivovat skvělá architektonická díla, seznámit se s historií a kochat se okolní krajinou.  Kanál je vyhledávanou turistickou atrakcí, je zapsán v registru národních historických památek a spravuje jej organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko