Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Stanwix NM

Fort Stanwix je rozsáhlá koloniální pevnost, jejíž stavba byla započata 26. srpna roku 1758, britským generálem Johnem Stanwixem. Během francouzsko-indiánských válek sloužila jako vězení. Pevnost, která byla dokončena teprve v roce 1762 a její zrekonstruovanou podobu dnes najdete na rohu North St James a Erie Blvd, v centru moderního města ve státě New York.

Významným rokem pro Fort Stanwix byl rok 1768, kdy zde byla podepsána formální smlouva mezi americkými koloniemi a indiánskými kmeny, která vytyčovala jasné hranice území. Průběh této porady řídil pozemkový spekulant William Johnson. I když byly k jednání pozvány četné indiánské kmeny, Johnson se držel zvyku mluvit pouze s Irokézy. Nakonec bylo rozhodnuto přenechat západní Pensylvánie a údolí Ohia americkým koloniím. Indiáni doufali, že díky smlouvě již budou žít v míru a klidu, ale opak byl pravdou. Bílí osadníci proudili neustále na jejich území a indiáni nedokázali zabránit jejich expanzi. Sepsání této smlouvy tak mělo za následek téměř padesátiletou válku s více než 30 tisíci oběťmi na životech.

Pevnost Fort Stanwix byla v roce 1768 následně opuštěna a začala pomalu chátrat. Následně zde byla v roce 1784 podepsána další smlouva mezi Američany a Indiány. Během války v roce 1812 zde byla přistavěna ještě jedna menší pevnůstka, která však byla začátkem roku 1828 zase demontována. V roce 1962 byla pevnost Fort Stanwix vyhlášena národní historickou památkou. V letech 1974 a 1978 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, kterou financovala organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko