Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Stanwix NM

Fort Stanwix je rozsáhlá koloniální pevnost, jejíž stavba byla započata 26. srpna roku 1758, britským generálem Johnem Stanwixem. Během francouzsko-indiánských válek sloužila jako vězení. Pevnost, která byla dokončena teprve v roce 1762 a její zrekonstruovanou podobu dnes najdete na rohu North St James a Erie Blvd, v centru moderního města ve státě New York.

Významným rokem pro Fort Stanwix byl rok 1768, kdy zde byla podepsána formální smlouva mezi americkými koloniemi a indiánskými kmeny, která vytyčovala jasné hranice území. Průběh této porady řídil pozemkový spekulant William Johnson. I když byly k jednání pozvány četné indiánské kmeny, Johnson se držel zvyku mluvit pouze s Irokézy. Nakonec bylo rozhodnuto přenechat západní Pensylvánie a údolí Ohia americkým koloniím. Indiáni doufali, že díky smlouvě již budou žít v míru a klidu, ale opak byl pravdou. Bílí osadníci proudili neustále na jejich území a indiáni nedokázali zabránit jejich expanzi. Sepsání této smlouvy tak mělo za následek téměř padesátiletou válku s více než 30 tisíci oběťmi na životech.

Pevnost Fort Stanwix byla v roce 1768 následně opuštěna a začala pomalu chátrat. Následně zde byla v roce 1784 podepsána další smlouva mezi Američany a Indiány. Během války v roce 1812 zde byla přistavěna ještě jedna menší pevnůstka, která však byla začátkem roku 1828 zase demontována. V roce 1962 byla pevnost Fort Stanwix vyhlášena národní historickou památkou. V letech 1974 a 1978 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, kterou financovala organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko