Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Eleanor Roosevelt NHS

Anna Eleanor Rooseveltová byla americkou političkou, která se v letech 1933 až 1945 stala První dámou Spojených států amerických, jakožto manželka prezidenta Franklina D. Roosevelta. Eleanor se narodila v roce 1884 v New Yorku Elliotovi a Anně Eleanor Rooseveltovým. Zároveň taky byla i neteří a kmotřenkou Theodora Roosevelta. Celá tato rodina byla tvořena potomky Claese Martenszen van Rosenvelta, což byl nizozemský emigrant, který ve čtyřicátých letech 19. století přišel do Nového Amsterdamu (dnešního Manhattanu) a usadil se zde.

Jeho vnuci, Johannes a Jacobus, začínali v Oyster Bay a Hyde Parku v New Yorku tvořit klan Rooseveltovy rodiny. Eleanor pocházela z větve Johannese a její budoucí manžel Franklin z větve Jacobuse. Eleanor je však přes větev ze strany své matky také potomkem Williama Livingstona, který podepisoval americkou ústavu. Jakožto První dáma Ameriky se Eleanor snažila významně podporovat svého manžela v programu New Deal – „Nový úděl“.

Po smrti Franklina D. Roosevelta se věnovala činnosti v oblasti lidských práv, zejména pak práv žen. Aktivně se podílela na vytvoření mnoha institucí, které byly pod záštitou OSN. Byla hlavní předsedající výboru, který navrhnul a schválil Všeobecnou deklaraci lidských práv. Pozdější prezident Harry S. Truman ji pro její četné zásluhy v oblasti podpory lidských práv nazval První dámou světa.

Eleanor Rooseveltová zemřela v roce 1962 a její dům byl v roce 1970 prodán do rukou soukromých vlastníků. Těm se naštěstí podařilo dochovat všechen tehdejší majetek v původním stavu a tak mohl být vybudován národní památník. Ten dnes připomíná světu život a dílo této jedinečné ženy, která ovlivnila americkou historii. Rozkládá se asi 2 míle východně od Springwood se na ploše 0,73 km2 a uchovává několik domů, v nichž Roosveltova rodina žila. Tato oblast byla za národní historickou památku vyhlášena v roce 1977 americkým prezidentem Jimmy Carterem.  Od roku 1984 je tento park pod ochranou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko