Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Eleanor Roosevelt NHS

Anna Eleanor Rooseveltová byla americkou političkou, která se v letech 1933 až 1945 stala První dámou Spojených států amerických, jakožto manželka prezidenta Franklina D. Roosevelta. Eleanor se narodila v roce 1884 v New Yorku Elliotovi a Anně Eleanor Rooseveltovým. Zároveň taky byla i neteří a kmotřenkou Theodora Roosevelta. Celá tato rodina byla tvořena potomky Claese Martenszen van Rosenvelta, což byl nizozemský emigrant, který ve čtyřicátých letech 19. století přišel do Nového Amsterdamu (dnešního Manhattanu) a usadil se zde.

Jeho vnuci, Johannes a Jacobus, začínali v Oyster Bay a Hyde Parku v New Yorku tvořit klan Rooseveltovy rodiny. Eleanor pocházela z větve Johannese a její budoucí manžel Franklin z větve Jacobuse. Eleanor je však přes větev ze strany své matky také potomkem Williama Livingstona, který podepisoval americkou ústavu. Jakožto První dáma Ameriky se Eleanor snažila významně podporovat svého manžela v programu New Deal – „Nový úděl“.

Po smrti Franklina D. Roosevelta se věnovala činnosti v oblasti lidských práv, zejména pak práv žen. Aktivně se podílela na vytvoření mnoha institucí, které byly pod záštitou OSN. Byla hlavní předsedající výboru, který navrhnul a schválil Všeobecnou deklaraci lidských práv. Pozdější prezident Harry S. Truman ji pro její četné zásluhy v oblasti podpory lidských práv nazval První dámou světa.

Eleanor Rooseveltová zemřela v roce 1962 a její dům byl v roce 1970 prodán do rukou soukromých vlastníků. Těm se naštěstí podařilo dochovat všechen tehdejší majetek v původním stavu a tak mohl být vybudován národní památník. Ten dnes připomíná světu život a dílo této jedinečné ženy, která ovlivnila americkou historii. Rozkládá se asi 2 míle východně od Springwood se na ploše 0,73 km2 a uchovává několik domů, v nichž Roosveltova rodina žila. Tato oblast byla za národní historickou památku vyhlášena v roce 1977 americkým prezidentem Jimmy Carterem.  Od roku 1984 je tento park pod ochranou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko