Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chesapeake Bay Gateways

Chesapeake Bay Gateways Network je jednou z odnoží organizace National Park Service, tato rozsáhlá síť pod sebe zahrnuje přes 150 parků, útočišť, muzeí, historických obcí a vodních cest v oblasti zálivu Chesapeake Bay. Jedná se o největší ústí řeky v Severní Americe, které sahá od nejjižnějšího cípu Virginie až na samotný sever Marylandu v délce 180 kilometrů. Záliv a jeho blízké okolí se rozkládá na ploše 64 tisíc čtverečních mil. Tato oblast tak uchovává řadu historických pokladů, přírodních divů a rekreačních příležitostí.

Zátoka Chesapeake Bay se rozkládá u ústí řeky Delaware do Atlantského oceánu. Oblast má velkou historickou hodnotu, dne 5. září roku 1781 se zde odehrála důležitá námořní bitva, jež byla součástí americké války za nezávislost. Francouzské loďstvo zde tehdy porazilo britskou flotilu.

V letech 1607 až 1608 zde navíc kapitán John Smith podnikl průzkumnou expedici, z níž se dochovala první podrobná mapa oblasti. Vystavena byla v roce 1612 a vznikla tak první americká národní vodní stezka. V dnešní době je pro zájemce přístupná po celý rok, pouze v zimním období mohou být některé úseky uzavřeny. Vodní cesta je závislá především na aktuálním počasí. V této oblasti se můžete dozvědět více o historické expedici Johna Smithe, o životech původních indiánů a také o rozmanité fauně a flóře nacházející se v zálivu.

V 70. letech 20. století byla zátoka tak silně znečištěna průmyslem a zemědělskými odpady, že byla prohlášena mrtvou zónou moře. Voda obsahovala tak málo kyslíku, že nebylo možné, aby v ní existoval nějaký život. Záliv navíc zarostl rozsáhlými kulturami řas, které způsobily, že sluneční světlo neprostoupilo až na dno. Tak z vody vymizela řada rostlin, na nichž byla závislá i fauna v zálivu. Naštěstí vznikla nadace Chesapeake Bay Foundation, která se o problematiku zálivu začala zajímat. Její aktivity vedly alespoň k částečnému zlepšení stavu vody v zálivu, ale dřívější rozmanitost přírody v celé její kráse se nepodařilo obnovit.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko