Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Columbia

Columbia je hlavním a zároveň největším městem amerického státu Jižní Karolína. Leží 13 mil severozápadně od geografického středu státu a žije zde okolo 130 tisíc obyvatel. Columbia je sídlem kraje Richmond County, ale jeho mála část spadá také pod Lexington County. Je také hlavním centrem regionu "Midlands" který zahrnuje i několik hrabství. Jméno města je odvozeno od jména mořeplavce a objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba.

Columbia byla založena roku 1786 jako nové hlavní město Jižní Karolíny. Byla tak jedním z prvních plánovaných měst ve Spojených státech amerických. Oblast, ve které je město situováno, je často zmiňována kvůli vysoké životní úrovni s bohatou kulturní nabídkou, mnoha parky a místy pro relaxaci. Stále častěji však bývá Columbia označována jako ideální město pro penzisty, kteří zde najdou vše pro prožití klidného a příjemného stáří. Město bylo vystavěno v blízkosti soutoku dvou velkých řek a je tak vyhledávanou destinací zejména pro milovníky jízdy na kajaku a kanoi.

Centrum města protíná hlavní ulice Vista, na níž se nachází galerie umění, spousta restaurací, obchodů a kancelářských prostor. Na jejím konci pak najdete Státní muzeum a koloniální centrum. K významným památkám města patří kostely Trinity Episcopal Church, First Presbytarian Church nebo First Baptist Church. Zajímavými historickými stavbami jsou domy Siebels House, Robert Mills House, Hampton-Preston Mansion nebo DeBbruhl-Marshall House. Za odpočinkem chodí místní obyvatelé do Finlay Parku, který je největším a nejnavštěvovanějším parkem v centru města. Rozkládá se na ploše 57km2 a je otevřen od roku 1991. Přes řeku Congaree River se klene most, v jehož okolí se rozkládá chráněná oblast Congaree National Park. Hojně navštěvovaným městským divadlem je Trustus Theatre.

Columbia je také studentským městem, funguje zde několik významných škol a univerzit. Setkáte se zde se studenty Allen University, Benedict College, Columbia College, Columbia International University, Lutheran Theological Southern Seminary nebo Midlands Technical College.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko