Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Columbia

Columbia je hlavním a zároveň největším městem amerického státu Jižní Karolína. Leží 13 mil severozápadně od geografického středu státu a žije zde okolo 130 tisíc obyvatel. Columbia je sídlem kraje Richmond County, ale jeho mála část spadá také pod Lexington County. Je také hlavním centrem regionu "Midlands" který zahrnuje i několik hrabství. Jméno města je odvozeno od jména mořeplavce a objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba.

Columbia byla založena roku 1786 jako nové hlavní město Jižní Karolíny. Byla tak jedním z prvních plánovaných měst ve Spojených státech amerických. Oblast, ve které je město situováno, je často zmiňována kvůli vysoké životní úrovni s bohatou kulturní nabídkou, mnoha parky a místy pro relaxaci. Stále častěji však bývá Columbia označována jako ideální město pro penzisty, kteří zde najdou vše pro prožití klidného a příjemného stáří. Město bylo vystavěno v blízkosti soutoku dvou velkých řek a je tak vyhledávanou destinací zejména pro milovníky jízdy na kajaku a kanoi.

Centrum města protíná hlavní ulice Vista, na níž se nachází galerie umění, spousta restaurací, obchodů a kancelářských prostor. Na jejím konci pak najdete Státní muzeum a koloniální centrum. K významným památkám města patří kostely Trinity Episcopal Church, First Presbytarian Church nebo First Baptist Church. Zajímavými historickými stavbami jsou domy Siebels House, Robert Mills House, Hampton-Preston Mansion nebo DeBbruhl-Marshall House. Za odpočinkem chodí místní obyvatelé do Finlay Parku, který je největším a nejnavštěvovanějším parkem v centru města. Rozkládá se na ploše 57km2 a je otevřen od roku 1991. Přes řeku Congaree River se klene most, v jehož okolí se rozkládá chráněná oblast Congaree National Park. Hojně navštěvovaným městským divadlem je Trustus Theatre.

Columbia je také studentským městem, funguje zde několik významných škol a univerzit. Setkáte se zde se studenty Allen University, Benedict College, Columbia College, Columbia International University, Lutheran Theological Southern Seminary nebo Midlands Technical College.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko