Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Moultrie NM

Pevnost Fort Moultrie je jedna z Charlestonských pevností, které byly v minulosti předmětem četných sporů mezi vládami Jižní Karolíny a USA. Společně s pevnostmi Fort Sumter a Pinckney Castle byla vystavěna na malém ostrůvku situovaném u ústí Charlestonského zálivu. Původně měly za úkol chránit přístav Charleston a byly součástí obranného systému.

Sousední pevnost Fort Sumter byla místem, kde v roce 1861 vypukla americká občanská válka. Před vypuknutím americké občanské války v roce 1860 ještě nebyla ani dostavěna, přesto ji obsadila federální posádka pod velením majora Roberta Andersona. Stalo se tak pouhých šest dní po vystoupení Jižní Karolíny z Unie. Unionistické vojsko v čele s majorem Andersonem se odmítalo pevnosti vzdát a tak ji obklíčily vojska konfederace. Dne 12. března roku 1861 ve 4 hodiny ráno proto padly první výstřely, které odstartovaly občanskou válku.

Posádka tvořená ze 73 mužů odolávala po dlouhých 34 hodin neustávající nepřátelské palbě. Teprve když pevnost začala hořet a poté vybuchl sklad střelného prachu, bylo vojsko nuceno kapitulovat. Po tomto incidentu nechal prezident Abraham Lincoln dne 15. března povolat 75 tisíc dobrovolníků do zbraně na obranu Unie. Od Unie se v té době odtrhly ještě další čtyři státy – Virginie, Tennessee, Arkansas a Severní Karolína.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko