Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Moultrie NM

Pevnost Fort Moultrie je jedna z Charlestonských pevností, které byly v minulosti předmětem četných sporů mezi vládami Jižní Karolíny a USA. Společně s pevnostmi Fort Sumter a Pinckney Castle byla vystavěna na malém ostrůvku situovaném u ústí Charlestonského zálivu. Původně měly za úkol chránit přístav Charleston a byly součástí obranného systému.

Sousední pevnost Fort Sumter byla místem, kde v roce 1861 vypukla americká občanská válka. Před vypuknutím americké občanské války v roce 1860 ještě nebyla ani dostavěna, přesto ji obsadila federální posádka pod velením majora Roberta Andersona. Stalo se tak pouhých šest dní po vystoupení Jižní Karolíny z Unie. Unionistické vojsko v čele s majorem Andersonem se odmítalo pevnosti vzdát a tak ji obklíčily vojska konfederace. Dne 12. března roku 1861 ve 4 hodiny ráno proto padly první výstřely, které odstartovaly občanskou válku.

Posádka tvořená ze 73 mužů odolávala po dlouhých 34 hodin neustávající nepřátelské palbě. Teprve když pevnost začala hořet a poté vybuchl sklad střelného prachu, bylo vojsko nuceno kapitulovat. Po tomto incidentu nechal prezident Abraham Lincoln dne 15. března povolat 75 tisíc dobrovolníků do zbraně na obranu Unie. Od Unie se v té době odtrhly ještě další čtyři státy – Virginie, Tennessee, Arkansas a Severní Karolína.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko