Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Sumter NM

Pevnost Fort Sumter nacházející se v Jižní Karolíně byla místem, kde v roce 1861 vypukla americká občanská válka. Původně měla za úkol chránit přístav Charleston a byla součástí obranného systému. Společně s pevnostmi Fort Moultrie a Pinckney Castle byla vystavěna na malém ostrůvku situovaném u ústí Charlestonského zálivu a zajímavá je svým pětiúhelníkovým půdorysem.

Před vypuknutím americké občanské války v roce 1860 ještě nebyla ani dostavěna, přesto ji obsadila federální posádka pod velením majora Roberta Andersona. Stalo se tak pouhých šest dní po vystoupení Jižní Karolíny z Unie. Unionistické vojsko v čele s majorem Andersonem se odmítalo pevnosti vzdát a tak ji obklíčily vojska konfederace. Dne 12. března roku 1861 ve 4 hodiny ráno proto padly první výstřely, které odstartovaly občanskou válku.

Posádka tvořená ze 73 mužů odolávala po dlouhých 34 hodin neustávající nepřátelské palbě. Teprve když pevnost začala hořet a poté vybuchl sklad střelného prachu, bylo vojsko nuceno kapitulovat. Po tomto incidentu nechal prezident Abraham Lincoln dne 15. března povolat 75 tisíc dobrovolníků do zbraně na obranu Unie.

Vlastnictví Charlestonských opevnění bylo hlavním předmětem sporů mezi vládami Jižní Karolíny a USA. Od Unie se v té době odtrhly ještě další čtyři státy – Virginie, Tennessee, Arkansas a Severní Karolína.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko