Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Congaree NP

Národní park Congaree se nachází v Jižní Karolíně, asi 20 mil směrem na jihovýchod od města Columbie. Park ochraňuje rozsáhlou plochu dlouhověkých listnatých stromů, které patří mezi nejvyšší ve Spojených státech amerických. Vyskytuje se zde lužní les, kde stromy dosahují výšky až 167 stop a jejich koruny jsou široké klidně i 100 stop.

Park se rozkládá na ploše 89 km2 a nejběžnějším druhem stromu jsou cypřiše. Průměrně desetkrát za rok je oblast zaplavována řekou Congaree, která tudy protéká. Díky tomu zde vzniká unikátní ekosystém a park se stal domovem pro četné druhy živočichů. Spatřit zde můžete například černé medvědy, kojoty, želvy, ale i aligátory a hady.

Parkem prochází několik turistických stezek nejrůznějších délek. Po cestě můžete narazit na jezírko Wise Lake nebo Weston Lake, budete procházet pralesním porostem a kochat se nádhernou okolní přírodou. Některé stezky jsou tvořeny dřevěným chodníčkem. Zdejší přírodu je možné prozkoumat také během plavby na kánoi po řece Cedar Creek. Plavba zabere asi 4 hodiny, a pokud o ni máte zájem, musíte si ji rezervovat minimálně 2 týdny předem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko