Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Charleston

Charleston je přístavní město nacházející se v americkém státě Jižní Karolína. Najdeme jej na poloostrově, kde jej ve stejnojmenném zálivu svírají toky řek Ashley a Cooper River. Charleston je největším a zároveň krajským městem oblasti Charleston County, kde žije kolem 120 tisíc obyvatel. Jeho historie sahá do poloviny 16. století, ale oficiálně bylo za město prohlášeno v roce 1670. V té době se však jmenovalo Charlestown či Charles Town po anglickém králi Charlesovi II. Svůj současný název převzalo až v roce 1783.

Již v roce 1690 byl Charleston pátým největším městem v celé Severní Americe a až do roku 1840 zůstal mezi deseti největšími městy USA. Dodnes je jakýmsi symbolem Jihu a díky své působivé atmosféře a historické hodnotě patří k největším turistickým atrakcím Jižní Karolíny. Již v polovině minulého století bylo označováno za nejkrásnější město v Americe. Pro město jsou typické četné kostely, které krášlí jeho panoráma.

Charleston je architektonicky okouzlujícím a velmi dobře zachovaným městem. Tuto jižní „krásku“ zdobí vznešené domy, elegantně ladící s okolím, ale setkáte se zde také s pohostinností a vlídností místních obyvatel. Ulice jsou posety dlažebními kostkami a lemované předválečně revolučními staveními. Ještě dnes na nich můžete zahlédnout koňmi tažené kočáry, které jsou však dnes již jen atrakcí pro turisty. Stopy Občanské války jsou v Charlestonu stále poměrně živé. Právě zde se na blízkém ostrově nachází pevnost Fort Sumter, která je místem, kde začala Občanská válka. Z pevnosti byly slyšet první výstřely této války, které vypálili členové konfederace.

Ostrov s pevností je umístěn při vstupu do Charleston Harboru. Okolí přístavu je tvořeno množstvím ostrovů a poloostrovů, tvořených spletí koryt vodních toků, slepých ramen a dalších mokřin tvořících často neprostupná bahniska. Úzký vstup do zálivu je vymezen dvěma velkými ostrovy Sullivan`s Island a Morris Island. Charleston byl v minulosti jedním z prvních koloniálních měst, kde mohli Židé praktikovat svou víru bez omezení. V roce 1749 zde byla dokonce založena čtvrtá nejstarší židovská kongregace v kontinentálních Spojených státech s názvem Kahal Kadosh Beth Elohim. V polovině 19. století pak ve městě vyrostla také nejstarší ortodoxní synagoga  Broth Sholom Beth Israel, kterou založili Židé Ashkenazi.

Dnes je Charleston místem, které vyhledává americká smetánka a milovníci golfu. V historické části města se totiž nachází okouzlující a luxusní golfový resort. Pro zájemce je zde k dispozici ubytování v moderně a luxusně vybavených vilkách s panoramatickým výhledem na oceán.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko