Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Charleston

Charleston je přístavní město nacházející se v americkém státě Jižní Karolína. Najdeme jej na poloostrově, kde jej ve stejnojmenném zálivu svírají toky řek Ashley a Cooper River. Charleston je největším a zároveň krajským městem oblasti Charleston County, kde žije kolem 120 tisíc obyvatel. Jeho historie sahá do poloviny 16. století, ale oficiálně bylo za město prohlášeno v roce 1670. V té době se však jmenovalo Charlestown či Charles Town po anglickém králi Charlesovi II. Svůj současný název převzalo až v roce 1783.

Již v roce 1690 byl Charleston pátým největším městem v celé Severní Americe a až do roku 1840 zůstal mezi deseti největšími městy USA. Dodnes je jakýmsi symbolem Jihu a díky své působivé atmosféře a historické hodnotě patří k největším turistickým atrakcím Jižní Karolíny. Již v polovině minulého století bylo označováno za nejkrásnější město v Americe. Pro město jsou typické četné kostely, které krášlí jeho panoráma.

Charleston je architektonicky okouzlujícím a velmi dobře zachovaným městem. Tuto jižní „krásku“ zdobí vznešené domy, elegantně ladící s okolím, ale setkáte se zde také s pohostinností a vlídností místních obyvatel. Ulice jsou posety dlažebními kostkami a lemované předválečně revolučními staveními. Ještě dnes na nich můžete zahlédnout koňmi tažené kočáry, které jsou však dnes již jen atrakcí pro turisty. Stopy Občanské války jsou v Charlestonu stále poměrně živé. Právě zde se na blízkém ostrově nachází pevnost Fort Sumter, která je místem, kde začala Občanská válka. Z pevnosti byly slyšet první výstřely této války, které vypálili členové konfederace.

Ostrov s pevností je umístěn při vstupu do Charleston Harboru. Okolí přístavu je tvořeno množstvím ostrovů a poloostrovů, tvořených spletí koryt vodních toků, slepých ramen a dalších mokřin tvořících často neprostupná bahniska. Úzký vstup do zálivu je vymezen dvěma velkými ostrovy Sullivan`s Island a Morris Island. Charleston byl v minulosti jedním z prvních koloniálních měst, kde mohli Židé praktikovat svou víru bez omezení. V roce 1749 zde byla dokonce založena čtvrtá nejstarší židovská kongregace v kontinentálních Spojených státech s názvem Kahal Kadosh Beth Elohim. V polovině 19. století pak ve městě vyrostla také nejstarší ortodoxní synagoga  Broth Sholom Beth Israel, kterou založili Židé Ashkenazi.

Dnes je Charleston místem, které vyhledává americká smetánka a milovníci golfu. V historické části města se totiž nachází okouzlující a luxusní golfový resort. Pro zájemce je zde k dispozici ubytování v moderně a luxusně vybavených vilkách s panoramatickým výhledem na oceán.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko