Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Charles Pinckney NHS

Charles Pinckney se narodil 26. října roku 1757 ve městě Charleston v Jižní Karolíně. Zastupoval stát, byl předsedou Ústavního shromáždění a velkým bojovníkem za lidská práva. Měl velký politický a právní talent, který chtěl využít k vytvoření silné vlády. Charles Pinckney byl spoluautorem americké ústavy a také jedním z kandidátů na prezidenta Spojených států amerických.

V roce 1796 se ve volbách na post prezidenta USA utkal se svým mladším bratrem Thomasem. Oba sice obdrželi velký počet hlasů od volitelů, ale nestačilo to na Johna Adamse, který se nakonec stal nově zvoleným prezidentem. Šlo o jediný případ v historii Spojených států, kdy se proti sobě postavili v prezidentských volbách dva bratři.

Místo, kde Charles Pinckney prožil své dětství a strávil mládí, bylo vyhlášeno za národní historické místo. Charles Pinckney House je klasické krásné jižanské sídlo obklopené mohutnými magnóliemi a duby.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko