Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kings Mountain NMP

Kings Mountain je druhým nejstarším revolučním památníkem v zemi. Dne 7. října roku 1780 zde proběhla významná bitva, jejíž výsledek měl velký vliv na průběh celé americké občanské války. Bitvy se zúčastnili Američané a Britští vojáci, bojovalo se tak za nezávislost, ale také za věrnost Anglii.

Patrick Ferguson byl britským velitelem, který se účastnil bitvy u Kings Mountain. Proslavil se zejména svou unikátní zbraní, která se nabíjela zezadu a nevyžadovala nabiják. Člověk, který ji používal, nemusel stát, ale mohl být skrčený nebo dokonce ležet v úkrytu, což s klasickými puškami doposud nebylo možné. Zbraň pojmenovaná Ferguson po svém vynálezci, disponovala rychlostí muškety a přesností pušky. Byla schopna vystřelit až 6 krát za minutu.

V té době bylo vyrobeno asi jen 100 kusů těchto zbraní. Ferguson dal příkaz, aby jimi byli v roce 1777 vybaveni všichni důstojníci, kteří ji měli otestovat. Během bitvy u Brandywine byl Ferguson těžce zraněn a na následky zranění později zemřel. Dnes není známo, kolik těchto pušek bylo použito u Kings Mountain. Národní vojenský park Kings MOuntain je skvělým místem pro všechny historické a vojenské nadšence.

V místním muzeu se můžete seznámit s průběhem bitvy a shlédnout i několik dobových věcí. Park má rozhodně co nabídnout i milovníkům přírody, je totiž protkán řadou turistických stezek a vy jej tak můžete důkladně prozkoumat. Pokud má někdo zájem, je možné se na noc ubytovat v místním kempu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko