Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kings Mountain NMP

Kings Mountain je druhým nejstarším revolučním památníkem v zemi. Dne 7. října roku 1780 zde proběhla významná bitva, jejíž výsledek měl velký vliv na průběh celé americké občanské války. Bitvy se zúčastnili Američané a Britští vojáci, bojovalo se tak za nezávislost, ale také za věrnost Anglii.

Patrick Ferguson byl britským velitelem, který se účastnil bitvy u Kings Mountain. Proslavil se zejména svou unikátní zbraní, která se nabíjela zezadu a nevyžadovala nabiják. Člověk, který ji používal, nemusel stát, ale mohl být skrčený nebo dokonce ležet v úkrytu, což s klasickými puškami doposud nebylo možné. Zbraň pojmenovaná Ferguson po svém vynálezci, disponovala rychlostí muškety a přesností pušky. Byla schopna vystřelit až 6 krát za minutu.

V té době bylo vyrobeno asi jen 100 kusů těchto zbraní. Ferguson dal příkaz, aby jimi byli v roce 1777 vybaveni všichni důstojníci, kteří ji měli otestovat. Během bitvy u Brandywine byl Ferguson těžce zraněn a na následky zranění později zemřel. Dnes není známo, kolik těchto pušek bylo použito u Kings Mountain. Národní vojenský park Kings MOuntain je skvělým místem pro všechny historické a vojenské nadšence.

V místním muzeu se můžete seznámit s průběhem bitvy a shlédnout i několik dobových věcí. Park má rozhodně co nabídnout i milovníkům přírody, je totiž protkán řadou turistických stezek a vy jej tak můžete důkladně prozkoumat. Pokud má někdo zájem, je možné se na noc ubytovat v místním kempu.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko