Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Greenville

Greenville je krajským městem Greenville County a nachází se na severu státu Jižní Karolína. Je také jedním z hlavních měst metropolitní statistické oblasti Greenville-Mauldin-Easley, kde celkově žije přes 600 tisíc obyvatel. Město leží zhruba na půli cesty mezi městy Atlanta v Georgii a Charlotte v Severní Karolíně.

Greenville nabízí mnoho aktivit a atrakcí, je plné divadel a také bývá hostitelem významných koncertů. V oblasti West End se rozkládá park Falls Park on the Reedy, který nevyzdoben nádhernými zahradami a několika vodopády. V parku se nachází také most Liberty Bridge, který zde byl postaven v roce 2004. Tento visutý most je určen pro pěší a je z něj krásný výhled na řeku Reedy. Jeho výstavba stála 13,4 milionu dolarů.

Ve městě můžete navštívit řadu zajímavých míst. Greenville County Museum of Arf se specializuje na americké umění, které sahá až do roku 1700. Najdete zde známou kolekci prací Andrewa Wyetha a Jaspera Johnse, ale také moderní kolekce Andyho Warhola, Georgia O´Keeffee a dalších.  Univerzitní muzeum Boba Johnse se nachází v areálu stejnojmenné univerzity a uchovává sbírku náboženského umění. V Cleveland Parku je situováno Greenville Zoo.  Zajímavým místem je bezesporu také Roper Mountain Science Center, kde se nachází největší planetárium v Jižní Karolíně. V areálu Furman University se nachází zvonice Bell Tower, která je největší na jihovýchodě země. V areálu si můžete prohlédnout také krásnou japonskou zahradu.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko