Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Greenville

Greenville je krajským městem Greenville County a nachází se na severu státu Jižní Karolína. Je také jedním z hlavních měst metropolitní statistické oblasti Greenville-Mauldin-Easley, kde celkově žije přes 600 tisíc obyvatel. Město leží zhruba na půli cesty mezi městy Atlanta v Georgii a Charlotte v Severní Karolíně.

Greenville nabízí mnoho aktivit a atrakcí, je plné divadel a také bývá hostitelem významných koncertů. V oblasti West End se rozkládá park Falls Park on the Reedy, který nevyzdoben nádhernými zahradami a několika vodopády. V parku se nachází také most Liberty Bridge, který zde byl postaven v roce 2004. Tento visutý most je určen pro pěší a je z něj krásný výhled na řeku Reedy. Jeho výstavba stála 13,4 milionu dolarů.

Ve městě můžete navštívit řadu zajímavých míst. Greenville County Museum of Arf se specializuje na americké umění, které sahá až do roku 1700. Najdete zde známou kolekci prací Andrewa Wyetha a Jaspera Johnse, ale také moderní kolekce Andyho Warhola, Georgia O´Keeffee a dalších.  Univerzitní muzeum Boba Johnse se nachází v areálu stejnojmenné univerzity a uchovává sbírku náboženského umění. V Cleveland Parku je situováno Greenville Zoo.  Zajímavým místem je bezesporu také Roper Mountain Science Center, kde se nachází největší planetárium v Jižní Karolíně. V areálu Furman University se nachází zvonice Bell Tower, která je největší na jihovýchodě země. V areálu si můžete prohlédnout také krásnou japonskou zahradu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko