Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cowpens NB

V roce 1781 se na samotném severu Jižní Karolíny odehrála významná bitva, která se zapsala do dějin státu. Městečko Cowpens, u kterého k bitvě došlo, dnes leží nedaleko většího města Spartanburg.

Bitva u Cowpens byla jen jedním z mnoha střetnutí mezi Američany a Brity během americké revoluce. Americké revoluční síly vedl brigádní generál Daniel Morgan, který porazil asi 1100 člennou legii anglického plukovníka Banastre Tarletona. Cowpens byl v minulosti významným orientačním bodem a proto právě sem Morgan povolal americké vojáky. Tarleton pak na jeho vojska neopatrně zaútočil, ale zapomněl na to, že měl Morgan mnohem více času na přípravu bojové akce. Britská vojska tak byla chycena v dvojitém obklíčení a neměla úniku.

Bitva u Cowpens tak skončila ohromným vítězstvím Američanů nad Brity. Uniklo jen asi 160 britských vojsk, ale celkově utrpěli Britové velké ztráty na životech. Američané měli na své straně jen 73 obětí, z toho 61 zraněných a 12 mrtvých. Místo, kde se tato bitva odehrála je dnes chráněno jako národní bitevní pole.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko