Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cowpens NB

V roce 1781 se na samotném severu Jižní Karolíny odehrála významná bitva, která se zapsala do dějin státu. Městečko Cowpens, u kterého k bitvě došlo, dnes leží nedaleko většího města Spartanburg.

Bitva u Cowpens byla jen jedním z mnoha střetnutí mezi Američany a Brity během americké revoluce. Americké revoluční síly vedl brigádní generál Daniel Morgan, který porazil asi 1100 člennou legii anglického plukovníka Banastre Tarletona. Cowpens byl v minulosti významným orientačním bodem a proto právě sem Morgan povolal americké vojáky. Tarleton pak na jeho vojska neopatrně zaútočil, ale zapomněl na to, že měl Morgan mnohem více času na přípravu bojové akce. Britská vojska tak byla chycena v dvojitém obklíčení a neměla úniku.

Bitva u Cowpens tak skončila ohromným vítězstvím Američanů nad Brity. Uniklo jen asi 160 britských vojsk, ale celkově utrpěli Britové velké ztráty na životech. Američané měli na své straně jen 73 obětí, z toho 61 zraněných a 12 mrtvých. Místo, kde se tato bitva odehrála je dnes chráněno jako národní bitevní pole.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko