Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sioux Falls

Sioux Falls je největším městem amerického státu Jižní Dakota a také krajským městem Minnehaha County. Jde o nejrychleji rostoucí oblast na americkém Středozápadě, proto město svými okrajovými částmi zasahuje až do kraje Lincoln County na jihu.

Od roku 2000 do dnešní doby se počet obyvatel zvýšil o neuvěřitelných 31 tisíc obyvatel, město tak má více než 155 tisíc obyvatel a v celé metropolitní oblasti žije okolo 233 tisíc lidí. Město bylo založeno v roce 1856 na březích řeky Big Sioux River, v oblasti prérií a velkých rovin. Dnes se zde kříží silnice Interstate 90 a Interstate 29. Sioux Falls je regionálním centrem, kde se prolíná městská a venkovská atmosféra.

První doloženou průzkumnou akci do této oblasti podnikli francouzští cestovatelé na počátku 18. století. Tehdy se jim podařilo oblast zmapovat a také spočítat domorodé obyvatelstvo. Dalším evropským průzkumníkem této oblasti byl Philander Prescott v roce 1832 a kapitán James Allen, který sem vedl vojenskou výpravu z Fort des Moines v roce 1844.

V okolí Sioux Falls se nachází více jak 70 parků, z nichž nejznámější je Falls Park, který ukrývá vodopády na řece Big Sioux River. Podle těchto vodopádů situovaných severně od centra města nese Sioux Falls také své jméno. K dalším zajímavým parkům patří Terasa Park, McKennan Park, Sherman Park a Yankton Trail Park. Jednotlivé parky protínají četné turistické i cyklistické trasy v délce několika kilometrů. Většinou lemují řeku Big Sioux River. V zimním období je oblast Great Bear Recreation Park vyhledávanou lokalitou pro lyžaře, snowboardisty a další milovníky zimních radovánek.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko