Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sioux Falls

Sioux Falls je největším městem amerického státu Jižní Dakota a také krajským městem Minnehaha County. Jde o nejrychleji rostoucí oblast na americkém Středozápadě, proto město svými okrajovými částmi zasahuje až do kraje Lincoln County na jihu.

Od roku 2000 do dnešní doby se počet obyvatel zvýšil o neuvěřitelných 31 tisíc obyvatel, město tak má více než 155 tisíc obyvatel a v celé metropolitní oblasti žije okolo 233 tisíc lidí. Město bylo založeno v roce 1856 na březích řeky Big Sioux River, v oblasti prérií a velkých rovin. Dnes se zde kříží silnice Interstate 90 a Interstate 29. Sioux Falls je regionálním centrem, kde se prolíná městská a venkovská atmosféra.

První doloženou průzkumnou akci do této oblasti podnikli francouzští cestovatelé na počátku 18. století. Tehdy se jim podařilo oblast zmapovat a také spočítat domorodé obyvatelstvo. Dalším evropským průzkumníkem této oblasti byl Philander Prescott v roce 1832 a kapitán James Allen, který sem vedl vojenskou výpravu z Fort des Moines v roce 1844.

V okolí Sioux Falls se nachází více jak 70 parků, z nichž nejznámější je Falls Park, který ukrývá vodopády na řece Big Sioux River. Podle těchto vodopádů situovaných severně od centra města nese Sioux Falls také své jméno. K dalším zajímavým parkům patří Terasa Park, McKennan Park, Sherman Park a Yankton Trail Park. Jednotlivé parky protínají četné turistické i cyklistické trasy v délce několika kilometrů. Většinou lemují řeku Big Sioux River. V zimním období je oblast Great Bear Recreation Park vyhledávanou lokalitou pro lyžaře, snowboardisty a další milovníky zimních radovánek.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko