Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rapid City

Rapid City je druhým největším městem v americkém státě Jižní Dakota a také krajským městem Pennington County. Bylo pojmenováno po říčce Rapid Creek, která městem protéká a pramení na východním svahu pohoří Black Hills. Toto pohoří rozděluje město na jeho západní a východní část. Rapid City bývá někdy označováno jako „Hvězda Západu“ nebo „Brána do Black Hills“. V současné době je Rapid City domovem přibližně pro 65 tisíc lidí.

Do města se dostanete po dálnici Interstate. Rapid City je největším městem v okruhu několika stovek mil a najdete v něm muzea, nákupní střediska, motely a pravidelně se zde konají různé kulturní akce. Vynechat byste rozhodně neměli návštěvu Museum of Geology, kde si můžete prohlédnout vystavované zkameněliny z okolí Badlands a Black Hills. Dozvíte se tak něco o minulosti a složení země, ale také o dávných osadnících i o tom, proč tolik toužili po tomto kousku země. Siouxké Journey Museum se věnuje převážně kultuře a umění tohoto indiánského kmene.

Okolí Rapid City však nabízí mnohem více než samotné město. Největším turistickým lákadlem je známý monument Mount Rushmore. Jde o obrovské sochy vyobrazující hlavy čtyř významných amerických prezidentů: George Washingtona, Thomase Jeffersona, Theodora Roosevelta a Abrahama Lincolna. Sochy jsou vytesány přímo do obrovského žulového skalního masívu.

Dalším moc hezkým místem pro výlet jsou krápníkové jeskyně Crystal Cave Park, z nichž dvě třetiny jsou vyzdobeny nádhernými krystalickými formacemi, jež nadchnou každého návštěvníka. Asi 4 míle od města leží známé Black Hills Cavern, což je komplex 28 jeskyní ukrývajících v sobě nádherné a veliké stalagmity a stalagtity. Za zhlédnutí stojí i o trochu více vzdálené Underground Falls. Jak již sám název napovídá, v jeskyni se ukrývá podzemní vodopád řítící se do hloubky úžasných 182 metrů. V Sitting Bull Crystal Caverns se nacházejí krystaly velikosti vaší pěsti, jež zahlédnete v odlesku čistého podzemního jezírka.

Na jih od Rapid City se rozkládá Bear Country USA, ve kterém se chovají všechna divoká zvířata, která již běžně ve volné přírodě nelze spatřit. Budete-li mít štěstí, uvidíte medvěda grizzly nebo černé medvědy. Rapid City drží také jeden světový rekord, je totiž městem, kde v minulosti došlo k nejrychlejšímu náhlému poklesu teploty. Dne 10. ledna roku 1911 zde poklesla teplota skutečně rapidně rychle – během pouhých 15 minut o neuvěřitelných 26 stupňů Celsia. Město má letiště se spojením do New Yorku a do Londýna. Autobusové spoje jezdí do Minneapolisu, Cheyenny a Omahy.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko