Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pierre

Pierre s pouhými asi 15 tisíci obyvateli je hlavním městem Jižní Dakoty ve Spojených státech amerických. Rozkládá se na ploše 33,7 km2 a je krajským městem Hughes County. Nachází se asi 48 km severně od dálnice I-90 u Chamberlainu.

Město bylo založeno na řece Missouri v roce 1880 a o devět let později se díky geografické poloze v centru státu stalo jeho hlavním městem.  Původně na místě dnešního města stávala pevnost Fort Pierre, která byla pojmenována po americkém obchodníkovi s kožešinami jménem Pierre Chouteau Jr. Toto jméno už městu zůstalo dodnes. Klima je podobné tomu ve střední Evropě, panují zde poměrně horká léta a chladné zimy.

Nedaleko města se rozkládá jezero Oahe, které je jedním z největších uměle vytvořených jezer na světě. Je vyhledávaným místem pro rekreaci, vodní sporty i rybolov.

Nejvýznamnější stavbou města je budova South Dakota State Capitol, která se nachází v samotném centru města, poblíž řeky Missouri. Kapitol byl v roce 1905 postaven z vápence a bílého mramoru. Budova je zpřístupněna veřejnosti a za prohlídku se neplatí vstupné.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko