Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pierre

Pierre s pouhými asi 15 tisíci obyvateli je hlavním městem Jižní Dakoty ve Spojených státech amerických. Rozkládá se na ploše 33,7 km2 a je krajským městem Hughes County. Nachází se asi 48 km severně od dálnice I-90 u Chamberlainu.

Město bylo založeno na řece Missouri v roce 1880 a o devět let později se díky geografické poloze v centru státu stalo jeho hlavním městem.  Původně na místě dnešního města stávala pevnost Fort Pierre, která byla pojmenována po americkém obchodníkovi s kožešinami jménem Pierre Chouteau Jr. Toto jméno už městu zůstalo dodnes. Klima je podobné tomu ve střední Evropě, panují zde poměrně horká léta a chladné zimy.

Nedaleko města se rozkládá jezero Oahe, které je jedním z největších uměle vytvořených jezer na světě. Je vyhledávaným místem pro rekreaci, vodní sporty i rybolov.

Nejvýznamnější stavbou města je budova South Dakota State Capitol, která se nachází v samotném centru města, poblíž řeky Missouri. Kapitol byl v roce 1905 postaven z vápence a bílého mramoru. Budova je zpřístupněna veřejnosti a za prohlídku se neplatí vstupné.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko