Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Minuteman Missile NHS

Národní historická lokalita Minuteman Missile se nachází v Jižní Dakotě a je jedním z nejnovějších celků, které byly zapsány na seznam organizace National Park Service NPS. Tato organizace se zabývá ochranou historicky, přírodně, kulturně či jinak zajímavých míst v Americe.

Památník byl založen v roce 1999 jako upomínka na minulost spojenou se Studenou Válkou, zbrojní horečkou a rychlým rozvojem v použití mezikontinentálních raketových střel. Střely s označením Minuteman měly obrovskou destruktivní moc a v případě jejich použití by hrozil zánik civilizace. Jaderné hlavice zde uložené se staly odstrašujícím případem a po 30 let tak zaručovaly na zemi mír. National Park Service uchovává poslední zbývající raketové systémy Minuteman II ICBM ve Spojených státech amerických. Rakety Minuteman byly ve své době považovány za technologické unikáty, protože šlo o první rakety fungující na tuhé palivo v USA.

Návštěvníci této lokality si mohou prohlédnout raketovou základnu a shlédnout asi 10 minutový naučný film. Ten návštěvníky seznámí s příčinami Studené války a vrátí diváka zpět do její éry. Film lidem také vysvětluje, jaký důležitý význam měly rakety v národní obraně. Rakety Minuteman však nejsou jen součástí minulosti, ale také lidské současnosti a budoucnosti.  V dnešní době stále existuje kolem 450 raket Minuteman, které jsou rozmístěny po celé Severní Velké pláni.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko