Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mount Rushmore NM

Národní památník Mount Rushmore se nachází v Jižní Dakotě nedaleko města Keyston. Jde o obrovské sochy vyobrazující hlavy čtyř významných amerických prezidentů: George Washingtona, Thomase Jeffersona, Theodora Roosevelta a Abrahama Lincolna. Sochy jsou vytesány přímo do obrovského žulového skalního masívu a představují jednu z hlavních turistických atrakcí v oblasti.

Památník zaujímá rozlohu 5,17 km2 a najdeme jej ve výšce 1745 metrů nad mořem. Vybudovat tento jedinečný projekt trvalo celkem 14 let, ale z toho pouhých 6 let se skutečně pracovalo na skále. Samotné dílo bylo dokončeno v roce 1941, hlavním sochařem byl Gutzon Borglum, po jeho smrti památník dostavěl jeho syn Lincoln. 

Každá socha je vysoká okolo 20 metrů. Hlavní myšlenkou výstavby tohoto památníku byla oslava amerického úspěchu, růstu a posílení ducha. Památník je situován v rekreační oblasti, na území, které v minulosti patřilo prérijním indiánům. Zdejší pohoří Black Hills pro ně bylo posvátné. V dnešní době Mount Rushmore každoročně navštíví okolo dvou milionů návštěvníků.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko