Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aberdeen

Severovýchodně od hlavního města Pierre se v rovinaté krajině Jižní Dakoty rozkládá městečko Aberdeen, které je krajským městem Brown County. Město má v současné době okolo 27 tisíc obyvatel, ale celá metropolitní oblast, která pod sebe zahrnuje i okolní kraje čítá přibližně 40 tisíc obyvatel.

Aberdeen je situováno do severovýchodní části státu, do údolí řeky James River, kterou nedaleko města přehrazují dvě vodní nádrže. Městem protéká poklidná říčka Moccasin Creek, která se následně vlévá do James River. Prvními osadníky oblasti byli přibližně v letech 1700 – 1879 indiáni kmene Siouxů. První bílí osadníci přišli do kraje v první polovině 19. století, zejména kvůli obchodu s kožešinami. Založili zde mnoho obchodních míst, z nichž mnohá byla v provozu až do roku 1830. Město Aberdeen bylo založeno 15. června 1879.

Jedním z nejvyhledávanějších míst v Aberdeenu je Storybook Land – Země pohádek. Jde o park s atrakcemi, kde je pro děti připraven hrad, zoologická zahrada, království země Oz a další pohádkové kulisy. Zajímavá je také Wylie Park Recreation Area, kde najdete spoustu možností sportovního vyžití, ale také kempy, tobogány a pláže k odpočinku. Američané považují Aberdeen za nejchladnější místo na světě, je zde vždycky dokonce až o 10 stupňů Celsia méně než v nedalekém pohoří Black Hills.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko