Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aberdeen

Severovýchodně od hlavního města Pierre se v rovinaté krajině Jižní Dakoty rozkládá městečko Aberdeen, které je krajským městem Brown County. Město má v současné době okolo 27 tisíc obyvatel, ale celá metropolitní oblast, která pod sebe zahrnuje i okolní kraje čítá přibližně 40 tisíc obyvatel.

Aberdeen je situováno do severovýchodní části státu, do údolí řeky James River, kterou nedaleko města přehrazují dvě vodní nádrže. Městem protéká poklidná říčka Moccasin Creek, která se následně vlévá do James River. Prvními osadníky oblasti byli přibližně v letech 1700 – 1879 indiáni kmene Siouxů. První bílí osadníci přišli do kraje v první polovině 19. století, zejména kvůli obchodu s kožešinami. Založili zde mnoho obchodních míst, z nichž mnohá byla v provozu až do roku 1830. Město Aberdeen bylo založeno 15. června 1879.

Jedním z nejvyhledávanějších míst v Aberdeenu je Storybook Land – Země pohádek. Jde o park s atrakcemi, kde je pro děti připraven hrad, zoologická zahrada, království země Oz a další pohádkové kulisy. Zajímavá je také Wylie Park Recreation Area, kde najdete spoustu možností sportovního vyžití, ale také kempy, tobogány a pláže k odpočinku. Američané považují Aberdeen za nejchladnější místo na světě, je zde vždycky dokonce až o 10 stupňů Celsia méně než v nedalekém pohoří Black Hills.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko