Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Missouri NRR

Missouri je americká řeka, která protéká severozápadní částí Spojených států amerických. Se svou délkou 3767 km je nejdelším přítokem ještě mnohem větší řeky Mississippi. Řeka pramení ve Skalistých horách ve státě Montana a pokračuje přes Severní Dakotu, Jižní Dakotu, Nebrasku, Iowu, Kansas až do Missouri. Missouri je součástí říčního systému Mississippi-Missouri-Jefferson, který je s 6 275 km a plochou povodí 2 980 000 km² největším říčním systémem v Severní Americe.

Ve státech Montana, Severní a Jižní Dakota a Nebraska se rozkládá plošina Missouri, která je zajímavá tím, že má povrch pokrytý třetihorními sedimenty. Tato rovina je na mnoha místech doplněna tzv. badlandy, což jsou území rozbrázděné erozními stržemi. Nejčastěji se tyto útvary objevují v pánvích a hlubokých údolích řek. Takovéto klasické badlandy najdeme v Jižní Dakotě, po pravém břehu řeky Missouri. Pozorovat zde můžete četné rokle, svislé stěny, hřbety, slepá údolí i stolové hory. Krajina je velmi zajímavá a rozmanitá, proto byla vyhlášena za národní rekreační řeku.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko