Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jewel Cave NM

Jewel Cave - česky Jeskyně klenotů je se svou délkou 217 km třetí nejdelší jeskyní na světě. Najdeme ji asi 20 km západně od města Custer, které je situováno v Jižní Dakotě ve Spojených státech amerických.

Jeskyni v roce 1900 objevili bratři Machaudové. Nejprve šlo však jen o malý otvor v zemi, který následně s pomocí dynamitu zvětšili. Vchod do jeskyně tak byl rozšířen a bratři objevili prostor plný kalcitových krystalů, která nakonec dala jeskyni jméno.  O několik let později se rozhodli, že jeskyni zpřístupní pro zvědavé turisty. Ještě v roce 1959 si však lidé mysleli, že je délka jeskyně pouhý jeden kilometr.

Od roku 1965 pracovali na průzkumu jeskyně bratři Connové, kteří objevili a zmapovali více než 100 nových chodeb. Dnešní známá délka je 217 km chodeb, což je opravdu úctyhodné číslo. Větších rozměrů dosahuje už jen ukrajinská Optimistická jeskyně s délkou 230 km a Mamutí jeskyně z Kentucky, jejíž známá délka všech podzemních prostorů je 593 km a je zařazena na Seznamu světového dědictví UNESCO. Podle množství vzduchu, který z Jeskyně klenotů neustále uniká, se odhaduje, že dnes známé jeskynní prostory jsou stále ještě pouhým zlomkem její celkové délky.

V blízkosti jeskyně se nachází jeskyně Wind Cave, která je se 192 km čtvrtou nejdelší známou jeskyní na světě. Chodby jsou ovšem tak spletité, že místy připomínají spíše bludiště. Krajina nad jeskyní je pokryta travnatými prériemi, po kterých se prohání největší stádo bizonů na světě. Vidět zde můžete také jeleny wapiti, vidlorohy americké nebo psouny prériové. Většina národního parku je přístupná veřejnosti a protíná jej kolem 50 kilometrů turistických stezek nejrůznějších délek. Obě tyto unikátní jeskyně jsou součástí národního parku Wind Cave NP.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko