Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tuskegee Institute NHS

Jako národní historické místo je dnes označována univerzita s názvem Tuskegee Institute, která se nachází v městě Tuskegee ve státě Alabama. Byla to historicky první soukromá univerzita určená černošským studentům, kteří zde mohli získat stipendium. Univerzita v Tuskegee je považována za jednu z nejlepších amerických škol.

Založení školy bylo velkým snem pro bývalého černošského otroka Lewise Adamse a také pro jeho dřívějšího vlastníka George W. Campbella. Adams se naučil číst, psát a mluvit několika jazyky i přesto, že mu nebylo umožněno se nějak formálně vzdělávat, proto chtěl, aby ostatní černošské obyvatelstvo tuto možnost dostalo. Sám se živil jako zkušený klempíř, výrobce postrojů, švec a svobodný zednář. Později se stal uznávaným vůdcem afroamerické komunity žijící v Macon County v Alabamě.

V roce 1941 bylo rozhodnuto o výstavbě veřejného letiště Moton Field, které bylo situováno asi 5 kilometrů severně od obchodní čtvrti města Tuskegee. Letiště tehdy sloužilo jako oblast primárního letového výcviku průkopnických pilotů, kteří byli známí jako letci z Tuskegee. Šlo o afroamerické letce, kteří bojovali během 2. světové války. Nasazení těchto letců bylo považováno za jakýsi vojenský experiment 40. let 20. století. Mladých černošští kadeti za války dychtivě hledali nějakou příležitost, jak sami sobě i okolí dokázat, že jsou opravdoví američtí vlastenci. Samotné letiště vzniklo jako tréninková základna a pojmenováno bylo po svém prvním řediteli Robertovi Russa Motonovi.

Tito letci navštěvovali Tuskegee Institute, kde měli možnost se vzdělávat. Areál univerzity Tuskegee byl v roce 1965 prohlášen za národní historickou památku. Jelikož není přesně definováno, jak rozsáhlá oblast pod ochranu spadá, lze předpokládat, že je pod ní zahrnut celý areál univerzity tehdejší doby.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko