Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Selma To Montgomery NHT

Národní historická stezka Selma to Montgomery byla založena americkým Kongresem v roce 1996, aby připomínala události a lidi spojené s alabamskými volbami z roku 1965. Stezka byla také jmenována Národní přírodní cestou, je součástí systému stezek National Trails Systém a spadá pod ochranu organizace National Park Service (NPS).

SEMO, jak je Selma to Mongomery také někdy zkráceně označována, je nejkratší ze všech 23 historických stezek spadajících pod National Trail System, který ochraňuje všechny krajinářsky, přírodně, kulturně i historicky zajímavé cesty.  Trať je celkově dlouhá 54 mil a prochází mnoha historicky významnými oblastmi. Po cestě se nachází například kostel ve městě Selma nebo zajímavý most Edmond Pettus Bridge.

Na tomto mostě proběhla dnes 7. března 1956 násilná demonstrace, její účastníci hájící svá volební práva most zatarasili a nikoho přes něj nepouštěli. Demonstranti byli nakonec zbiti a rozehnáni, tento incident označovaný jako Krvavá neděle se nakonec dostal do médií a byl vysílán po celém světě. Z historického pohledu je Selma to Montgomery považována za jednu z největších volebních kampaní prostých lidí, kteří bojovali za lidská práva. Šlo zejména o rovnoprávnost Afroameričanů a bělošských obyvatel Ameriky.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko