Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Selma To Montgomery NHT

Národní historická stezka Selma to Montgomery byla založena americkým Kongresem v roce 1996, aby připomínala události a lidi spojené s alabamskými volbami z roku 1965. Stezka byla také jmenována Národní přírodní cestou, je součástí systému stezek National Trails Systém a spadá pod ochranu organizace National Park Service (NPS).

SEMO, jak je Selma to Mongomery také někdy zkráceně označována, je nejkratší ze všech 23 historických stezek spadajících pod National Trail System, který ochraňuje všechny krajinářsky, přírodně, kulturně i historicky zajímavé cesty.  Trať je celkově dlouhá 54 mil a prochází mnoha historicky významnými oblastmi. Po cestě se nachází například kostel ve městě Selma nebo zajímavý most Edmond Pettus Bridge.

Na tomto mostě proběhla dnes 7. března 1956 násilná demonstrace, její účastníci hájící svá volební práva most zatarasili a nikoho přes něj nepouštěli. Demonstranti byli nakonec zbiti a rozehnáni, tento incident označovaný jako Krvavá neděle se nakonec dostal do médií a byl vysílán po celém světě. Z historického pohledu je Selma to Montgomery považována za jednu z největších volebních kampaní prostých lidí, kteří bojovali za lidská práva. Šlo zejména o rovnoprávnost Afroameričanů a bělošských obyvatel Ameriky.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko