Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Horseshoe Bend NMP

Řeka Colorado je snad nejvýznamnějším vodním tokem amerického státu Alabama a celého amerického jihozápadu. Odvodňuje území o rozloze 240 tisíc čtverečních mil. Tok řeky si během několika milionů let pomalu prorazil cestu napříč obrovskými vrstvami pískovce a vytvořil tak hluboký kaňon. Tento kaňon následně pokračuje až do oblasti Národního parku Grand Canyon.

Na určitém místě však řeka narazila na neprostupné jádro pískovce a její tok tak byl odkloněn. Tak došlo ke vzniku jedinečného ohybu ve tvaru podkovy, kterému se dnes říká Horseshoe Bend.  Tento unikátní meandr není součástí žádného národního parku, proto není ani příliš známý. Turisté se mohou po prašné cestě dostat až na okraj propasti a kochat se nádherným výhledem na zelené vody řeky Colorado, který je nejhezčí v dopoledních hodinách.

Propast má jedinečné rozměry i obrovskou hloubku, proto když budete stát na jejím okraji, budete si připadat opravdu malinkatí. Dole na březích Colorada můžete pozorovat gumové rafty, které zastavují na písečných plážích, aby si lidé mohli odpočinout a pokochat se okolní krásou. Rafty vyplouvají z nedaleké hráze Glen Canyon Dam. Pokud se tedy na Horseshoe Bend vypravíte, nezapomeňte se vybavit dalekohledem a dobrým fotoaparátem, který umí pořizovat panoramatické snímky. Málokomu se totiž podaří pojmout rozměry tohoto záhybu na jednu fotku.

V blízkosti Horseshoe Bend se rozkládá zajímavý kaňon, který v červené pískovcové skále vyhloubily vody z přívalových dešťů. Byl pojmenován Antelope Canyon, ale při jeho návštěvě je třeba počítat s návaly zvědavých turistů, může se tak stát, že bude trvat i 2 hodiny než se dostanete dovnitř.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko