Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Little River Canyon NP

Národní rezervace Little River Canyon se rozkládá v pohoří Lookout Mountain, v blízkosti města Fort Payne a státního parku DeSoto ve státě Alabama. Rezervace byla vyhlášena americkým Kongresem v roce 1992 na území o rozloze 57 km čtverečních a ochraňuje tok a okolí řeky Little River. Kaňon kolem řeky se v minulosti nazýval Květnový záliv.

Řeka Little River protíká celou oblastí a protíná i pohoří Lookout Mountain na severovýchodě Alabamy. Řeka je považována za jeden z nejdivočejších a nejčistších vodních toků v Alabamě a na jihu Spojených států. V parku se dnes můžete věnovat velkému množství rekreační zábavy, jako je například kempování, rybaření, myslivost, turistika a mnoho dalších. K tomu, abyste se mohli věnovat lovu zvěře nebo rybolovu, budete potřebovat zvláštní povolení a loveckou licenci.

Kempování je povoleno pouze na odlehlých místech ve třech lokalitách: Sklon Rock, Hartline´s Ford a  Billy´s Ford. Všechny kempy jsou situovány severně od Little Rivers Falls. Krajina je tvořená zalesněnými vrchovinami, najdete zde ukryté vodopády, útesy, kaňony, pískovcové skály a četné balvany. Rezervace tak oplývá skvělými podmínkami pro všechny možné rekreační aktivity. Velmi vyhledávaná je především horolezci, na které zde čeká spousta lezeckých cest nejrůznějších náročností.

Toto zvláštní a unikátní místo ochraňuje nejen výjimečné přírodní zdroje, ale také značné kulturní dědictví Apalačských hor.  Oblast kolem kaňonu Mouth Picnic je perfektním místem pro každodenní pikniky podél vody. K dispozici jsou zde piknikové stolky, grily, vodní fontány a dokonce i toalety. Za vstup do této rekreační oblasti se platí poplatek 3 dolary.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko