Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Little River Canyon NP

Národní rezervace Little River Canyon se rozkládá v pohoří Lookout Mountain, v blízkosti města Fort Payne a státního parku DeSoto ve státě Alabama. Rezervace byla vyhlášena americkým Kongresem v roce 1992 na území o rozloze 57 km čtverečních a ochraňuje tok a okolí řeky Little River. Kaňon kolem řeky se v minulosti nazýval Květnový záliv.

Řeka Little River protíká celou oblastí a protíná i pohoří Lookout Mountain na severovýchodě Alabamy. Řeka je považována za jeden z nejdivočejších a nejčistších vodních toků v Alabamě a na jihu Spojených států. V parku se dnes můžete věnovat velkému množství rekreační zábavy, jako je například kempování, rybaření, myslivost, turistika a mnoho dalších. K tomu, abyste se mohli věnovat lovu zvěře nebo rybolovu, budete potřebovat zvláštní povolení a loveckou licenci.

Kempování je povoleno pouze na odlehlých místech ve třech lokalitách: Sklon Rock, Hartline´s Ford a  Billy´s Ford. Všechny kempy jsou situovány severně od Little Rivers Falls. Krajina je tvořená zalesněnými vrchovinami, najdete zde ukryté vodopády, útesy, kaňony, pískovcové skály a četné balvany. Rezervace tak oplývá skvělými podmínkami pro všechny možné rekreační aktivity. Velmi vyhledávaná je především horolezci, na které zde čeká spousta lezeckých cest nejrůznějších náročností.

Toto zvláštní a unikátní místo ochraňuje nejen výjimečné přírodní zdroje, ale také značné kulturní dědictví Apalačských hor.  Oblast kolem kaňonu Mouth Picnic je perfektním místem pro každodenní pikniky podél vody. K dispozici jsou zde piknikové stolky, grily, vodní fontány a dokonce i toalety. Za vstup do této rekreační oblasti se platí poplatek 3 dolary.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko