Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Russell Cave NM

Na severovýchodě Alabamy se na hranicích se státem Tennessee nachází Národní Monument Russel Cave.  Nedaleko leží malé město Bridgeport, ve kterém žije kolem 3 tisíc obyvatel. Monument byl vyhlášen 11. května roku 1961 a rozkládá se na 1,3 km čtverečních. Tyto pozemky byly darovány americkému lidu společností National Geographic Society. V dnešní době je monument spravován organizací National Park Service. Do národního registru historických míst byl Russel Cave zapsán 15. října 1966.

Celková délka jeskyně, která byla doposud zmapována, je 11,6 km. Russell Cave je tak třetí nejdelší zmapovanou jeskyní v Alabamě. V seznamu nejdelších jeskyní Spojených států amerických se tak zařadila na 90 místo, mezi světovými jeskyněmi pak obsadila 314té místo.

Vchod do jeskyně oplývá mimořádné velkými rozměry, proto bývala v minulosti používána pravěkými indiány jako úkryt. Tito indiáni jsou považováni za nejstarší známé osídlení oblasti jihovýchodu Spojených států amerických. Z okolního lesa získávali jak potraviny, tak i dřevo na nářadí a topení. Po tomto kmeni zůstaly v jeskyni malované figury zobrazující dávné obyvatele před více než 8000 lety.

Skála, ve které jeskyně vznikla před cca 300 miliony let na dně vnitrozemského moře, které tehdy pokrývalo celou oblast. Před 9000 až 12000 lety se propadla střecha jeskyně a vytvořila se tak propast a nekrytá jeskyně Russell Cave. Dnes se v okolí vchodů do jeskyně nachází bujná příroda s téměř pralesními porosty.

V jeskyni bylo objeveno několik vzácných a endemických druhů živočichů, včetně alabamského štíra, který nežije nikde jinde na světě, proto v okolí jeskyně není povolen volný pohyb turistů. Jeskyní prochází dvě stezky, po kterých se mohou návštěvníci vydat. Jednou z nich je naučná zpevněná 1,9 km dlouhá stezka, druhou možností je pak přibližně stejně dlouhá, ale nezpevněná stezka vedoucí zdejší odlehlou krajinou. Na obou trasách máte skvělou možnost pozorování lesní přírody a rostlin nebo pohoří Montague Mountain.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko