Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Natchez Trace Parkway

Skrz americké státy Tennessee, Mississippi a Oklahoma prochází v délce 710 km stezka Natchez Trace Trail. Jde o zajímavou vyhlídkovou stezku, na které se nachází mnoho zajímavých míst a která protíná historicky, kulturně i přírodně přitažlivé lokality. Stezka kopíruje původní domorodou cestu vedoucí mezi Nashvillem a Natchezem. Stezka se na mnoha místech proměňuje jen v nezpevněné polní cesty, přesto je vyhledávána jak cykloturisty, tak i pěšími výletníky.

Oblastí prochází také státní silnice Natchez Trace Parkway. V současné době je pro návštěvníky otevřeno přibližně 100 km této cesty. Podél ní je možné narazit na tzv. města duchů, jako třeba Rocky Springs. Města byla vystavěna většinou v dobách zlaté horečky a po vyčerpání přírodních zdrojů zase opuštěna. Samotná stezka má bohatou historii, v minulosti po ní již chodili původní Američané, tedy indiánské kmeny žijící v Alabamě, později s příchodem bílých osadníků to byli nejrůznější průzkumníci, převozníci, poštovní doručovatelé a vojáci.

V dnešní době je vyhledávanou lokalitou nejen pro pěší, ale také pro milovníky jízdy na koni, horolezectví a kempinku. Na Natchez Trace Parkway jsou situovány tři kempy, kde můžete strávit noc. K tomu, abyste se mohli ubytovat, nepotřebujete žádné zvláštní povolení. Další možnosti ubytování naleznete podél koridoru Parkway. Po celý rok zde probíhá celá řada zajímavých kulturních akcí, jako je Den Pionýrů nebo dobové slavnosti.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko