Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Natchez Trace Parkway

Skrz americké státy Tennessee, Mississippi a Oklahoma prochází v délce 710 km stezka Natchez Trace Trail. Jde o zajímavou vyhlídkovou stezku, na které se nachází mnoho zajímavých míst a která protíná historicky, kulturně i přírodně přitažlivé lokality. Stezka kopíruje původní domorodou cestu vedoucí mezi Nashvillem a Natchezem. Stezka se na mnoha místech proměňuje jen v nezpevněné polní cesty, přesto je vyhledávána jak cykloturisty, tak i pěšími výletníky.

Oblastí prochází také státní silnice Natchez Trace Parkway. V současné době je pro návštěvníky otevřeno přibližně 100 km této cesty. Podél ní je možné narazit na tzv. města duchů, jako třeba Rocky Springs. Města byla vystavěna většinou v dobách zlaté horečky a po vyčerpání přírodních zdrojů zase opuštěna. Samotná stezka má bohatou historii, v minulosti po ní již chodili původní Američané, tedy indiánské kmeny žijící v Alabamě, později s příchodem bílých osadníků to byli nejrůznější průzkumníci, převozníci, poštovní doručovatelé a vojáci.

V dnešní době je vyhledávanou lokalitou nejen pro pěší, ale také pro milovníky jízdy na koni, horolezectví a kempinku. Na Natchez Trace Parkway jsou situovány tři kempy, kde můžete strávit noc. K tomu, abyste se mohli ubytovat, nepotřebujete žádné zvláštní povolení. Další možnosti ubytování naleznete podél koridoru Parkway. Po celý rok zde probíhá celá řada zajímavých kulturních akcí, jako je Den Pionýrů nebo dobové slavnosti.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko