Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tuskegee Airmen NHS

Národní historické místo Tuskegee Airmen se nachází na veřejném letišti Moton Field, jež je situováno asi 5 kilometrů severně od obchodní čtvrti města Tuskegee v Alabamě. Toto památné místo dnes připomíná hrdinství a odvahu afroamerických letců, kteří bojovali během 2. světové války. Nasazení těchto letců bylo považováno za jakýsi vojenský experiment 40. let 20. století.

Letiště Moton Field tehdy sloužilo jako oblast primárního letového výcviku průkopnických pilotů, kteří byli známí jako letci z Tuskegee. Samotné letiště vzniklo v roce 1941 jako tréninková základna a pojmenováno bylo po svém prvním řediteli Robertovi Russa Motonovi.

Lokalita byla 6. listopadu roku 1998 prohlášena za Národní historické místo a ve stejný den byla zapsána také do Národního registru historicky významných míst Ameriky. Dnes se zde nachází i návštěvnické centrum, kde se můžete seznámit s historií a průběhem války. Můžete se zde na svět podívat očima mladých černošských kadetů, kteří za války dychtivě hledali nějakou příležitost, jak sami sobě i okolí dokázat, že jsou opravdoví američtí vlastenci.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko