Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Birmingham

Birmingham rozkládající se na ploše 393,5 km2 je největším městem amerického státu Alabama. Je okresním městem Jefferson County a zahrnuje také část Shelby County. Leží v Jones Valley na jižním konci Apalačského pohoří. Žije zde okolo 250 tisíc obyvatel. Birmingham byl pojmenován podle stejnojmenného města nacházejícího se ve Spojeném království, které bylo v minulosti jedním z hlavních průmyslových měst země.

Birmingham byl založen v roce 1871 po skončení americké občanské války jako průmyslový podnik a během poloviny 20. století se stal prvořadým průmyslovým centrem jižních Spojených států amerických. Největší továrny, které se zde nacházely, byly zaměřeny na výrobu železa a oceli. Od  roku 1880 do roku 1940 rostlo město jako industriální metropole s rozvinutým těžkým strojírenstvím. Díky svému prudkému rozvoji bylo nazýváno „Kouzelným městem.“ Během krize ve 30. letech se však ekonomika velmi zpomalila.

V průběhu 20. století se s rozvojem ekonomiky v oblasti začalo rozvíjet i samotné město. Začalo se rozrůstat bankovnictví, pojišťovnictví, lékárenství, publikování a biotechnologie. Také dnes je Birmingham považován za jedno z největších obchodních center na jihovýchodě Spojených států a také za jedno z největších bankovnických center v USA. Město je také centrem kultury a vzdělanosti, sídlí zde univerzita University of Alabama at Birmingham. Vzdělávání a vzdělanosti je v Birminghamu věnována velká pozornost. Město je sídlem řady škol, které patří k nejlepším v USA – například Birmingham Southern College, Miles College, Miles Law School, Birmingham School of Law, Samford University a University of Montevallo.

Ve městě sídlí řada muzeí a galerií, z nichž největší je Birminghamské muzeum umění (Birmingham Museum of Art). Birmingham se může pyšnit také výborným symfonickým orchestrem, baletním souborem a operou. Často se zde pořádají  vystoupení  muzikálových a divadelních skupin z celého světa.

Mezi turisticky přitažlivá místa patří například Oak Mountain State Park, který leží asi 16 km od Birminghamu a nabízí nádherné výhledy. Vulcan Park rozkládající se jižně od města ukrývá největší odlitou železnou sochu na světě, známou pod názvem Vulcan. Regionální vědecké muzeum McWane Science Center interaktivní formou představuje vědu a výzkum. Součástí je také IMAX, 3 D kino a výstava fosilií. Kelly Ingram Park je dějištěm známých protestů za lidská práva. Nachází se zde Birminghamský institut pro lidská práva (Birmingham Civil Rights Institute), který formou emotivní výstavy představuje příběh historie Birminghamu ve spojení s Americkou občanskou válkou. Dějištěm Občanské války je Tannehill Ironworks Historical State Park, který je rovněž připomínkou dřívějšího rozmachu ocelářství ve městě. Nachází se zde Iron & Steel Museum se zachovalými pozůstatky původních oceláren a vysokých pecí. V muzeu Barber Vintage Motorsports Museum je umístěna největší sbírka motocyklů na světě.

Birmingham má vlhké subtropické podnebí s charakteristickými horkými léty, mírnými zimami a velkým množstvím srážek. Průměrná roční teplota ve městě je 17 °C.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko