Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Huntsville

Huntsville je menší město v okrese Madison ve státě Alabama ve Spojených státech amerických, kde žije kolem 200 tisíc obyvatel. Je čtvrtým největším městem v Alabamě. Jeho historie sahá až do roku 1805, kdy bylo založeno prvními osadníky. Své současné jméno získalo Huntsville až během britsko-americké války v roce 1812, po osadníkovi Johnu Huntovi. Městem, které se rozkládá na ploše 520 km2, protéká řeka Tennessee.

Mezi nejpřitažlivější turistická lákadla patří Marshallovo středisko pro vesmírné lety (Marshall Space Flight Center). Městu je přezdíváno „Rocket City“ o to proto, že je již po mnoho let úzce spojeno s kosmickými misemi USA. Od roku 1950 je Huntsville důležitým centrem rozvoje kosmických technologií. Na konci druhé světové války sem němečtí vědci pod vedením Dr. Wernhera von Brauna přinesli prostřednictvím operace Paperclip prostředky k rozvoji raketové techniky pro americkou armádu. Město je i dnes centrem výzkumu raketového pohonu a je zásobováno mnoha vojenskými zakázkami.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko