Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Huntsville

Huntsville je menší město v okrese Madison ve státě Alabama ve Spojených státech amerických, kde žije kolem 200 tisíc obyvatel. Je čtvrtým největším městem v Alabamě. Jeho historie sahá až do roku 1805, kdy bylo založeno prvními osadníky. Své současné jméno získalo Huntsville až během britsko-americké války v roce 1812, po osadníkovi Johnu Huntovi. Městem, které se rozkládá na ploše 520 km2, protéká řeka Tennessee.

Mezi nejpřitažlivější turistická lákadla patří Marshallovo středisko pro vesmírné lety (Marshall Space Flight Center). Městu je přezdíváno „Rocket City“ o to proto, že je již po mnoho let úzce spojeno s kosmickými misemi USA. Od roku 1950 je Huntsville důležitým centrem rozvoje kosmických technologií. Na konci druhé světové války sem němečtí vědci pod vedením Dr. Wernhera von Brauna přinesli prostřednictvím operace Paperclip prostředky k rozvoji raketové techniky pro americkou armádu. Město je i dnes centrem výzkumu raketového pohonu a je zásobováno mnoha vojenskými zakázkami.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko