Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Trail Of Tears NHT

Původními obyvateli mnoha oblastí Severní Ameriky byli indiáni kmene Cherokee, jejichž kultura se řadila mezi nejvyspělejší v tehdejší Americe.  Živili se zemědělstvím, lovem zvěře a jejich kultura byla natolik na výši, že měli dokonce i vlastní písmo. Na počátku 19. století získali Cherokíové statut suverénního soběstačného národa s vlastními právy a povinnostmi.

V roce 1838 však bylo rozhodnuto prezidentem Andrewem Jacksonem, že budou tito lidé vystěhováni do Oklahomy. To se příslušníkům indiánského kmene samozřejmě nelíbilo a odmítali opustit své domovy a svou půdu. Vláda pro ně ovšem již založila jakési „Indiánské teritorium“, do něhož začala proti vůli toto domorodé obyvatelstvo stěhovat. Docházelo tak k častým bojům, které bohužel indiáni ve většině případů prohrávali.

Nakonec ať chtěli nebo ne, museli se všichni přestěhovat a absolvovat trasu známou jako Trail of Tears, neboli „Cestu slz“. Tento náročný pochod do nového domova nezvládlo více jak 5000 příslušníků kmene. Údajně během cesty zemřel každý pátý indián. Na konci cesty na přeživší čekala neznámá krajina, neznámá země, kde museli všichni začínat úplně od začátku. Některým příslušníkům kmene Cherokee se podařilo během transportu utéct do hor, kde si následně také našli nové klidné místo pro život. Díky tomuto nelidskému činu si tak USA mohlo zabrat další území a značně rozšířit svou zem o původně indiánská území.

V současnosti je tato historická trasa známá jako Trail of Tears a je spravovaná jako národní památka. Cesta protíná devět amerických států (Alabama, Arkansas, Georgie, Illinois, Kentucky, Missouri, Severní Karolína, Oklahoma a Tennessee) a je připomínkou násilného vyhnání Indiánů v 19. století.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko