Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Missoula

Missoula je druhým největším městem amerického státu Montana a krajským městem kraje Missoula County. V současné době zde žije okolo 57 tisíc obyvatel, ale celá metropolitní statistická oblast má přes 95 tisíc obyvatel. Missoula je díky dostatečnému množství zeleně často přezdívána „Garden City“.

Prvními obyvateli oblasti dnešní Missouly byli indiáni z kmene Salish. Z jejich jazyka také pochází název města. Slovo „nmesuletk“ znamenalo označení pro řeku Clark Fork river, která tudy protéká. Zdejší indiáni se poprvé setkali s bílými osadníky v roce 1805, kdy zdejším údolím procházela výprava Lewise a Clarka. Až do roku 1860 zde však nebylo zjištěno žádné trvalé osídlení. Poté zde C. P. Higgins a Francis Worden otevřeli obchodní místo zvané Hellgate Village. Stálo poblíž řeky Blackfoot River, nedaleko východního kraje údolí. Roku 1862 zde již existovala první pošta. Svůj název získalo město 14. května roku 1866.

V roce 1883 sem byla zavedena železnice a díky tomu se Missoula stala významným obchodním centrem a distributorem produktů. Okolí města bylo využíváno k zemědělství, zejména pěstování obilí. Missoula je domovem University of Montana a rodištěm Jeanette Rankin, což byla první žena zvolená do amerického Kongresu. University od Montana byla založena v září roku 1895 a dodnes je veřejnou vysokou školou západní Montany.

Okolí Missouly je turisticky velmi přitažlivé, město se totiž nachází v oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku, která je populární pro veškeré outdoorové aktivity, včetně lovení, lyžování a táboření. Nedaleko se nachází rekreační oblasti Rattlesnake Wilderness a Rattlesnake National Recreation Area.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko